GPU kullanımı 100 olup PC donuyor

xwxberkay2

Decapat
3-4 aydır PC boştayken donmasıyla uğraşıyorum ve bugün belirli bir yol daha kat ettim donduktan sonra. Kilitlendikten sonra zar zor olsa da görev yöneticisini açtım ve GPU'nun 100 olduğunu gördüm. Oyunlarda hiçbir donma olmuyor, sadece boşta oluyor. Reset atmak zorunda kalıyorum.

Denediğim yollar:
RAM değişti.
CPU değişti.
Anakart değişti.
PSU değişti.

Lütfen bilgisi olan yardımcı olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman donanımda sorun olabilir. Sanırım tek çare teknik servise göstermek gibi görünüyor.

Bir değişmedik ekran kartı kaldı. Fakat oyunlarda hiçbir sıkıntı olmuyor sadece boştayken oluyor. Teknik servise gönderirsem parasını iade edecekler ve kartsız kalacağım.
Olay görüntüleyicisinde donma anında şu hata çıkıyor restarttan sonra baktığımda kullanıcı modundaki sürücü kilitlenmesi nedeniyle HID-compliant headset aygıtı (konum (unknown)) çevrimdışı. Windows aygıtı yeniden başlatmayı 5 kez daha deneyecek. Bu sorun hakkında daha fazla bilgi için lütfen aygıtın üreticisine başvurun.

Bir değişmedik ekran kartı kaldı. Fakat oyunlarda hiçbir sıkıntı olmuyor sadece boştayken oluyor. Teknik servise gönderirsem parasını iade edecekler ve kartsız kalacağım.
Olay görüntüleyicisinde donma anında şu hata çıkıyor restarttan sonra baktığımda kullanıcı modundaki sürücü kilitlenmesi nedeniyle HID-compliant headset aygıtı (konum (unknown)) çevrimdışı. Windows aygıtı yeniden başlatmayı 5 kez daha deneyecek. Bu sorun hakkında daha fazla bilgi için lütfen aygıtın üreticisine başvurun.
Güvenli moda girmeyi dene. Orada sıkıntı olmazsa temel sebebin yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Ekran kartından şüpheliysen o halde kullanman doğru olmaz.

Kullanımlar normal fakat PC donduğunda mouse kitlenmiyor PC donuyor ve kasa ışıkları vs donuyor.
Sorunu şu şekilde güncelliyorum ses kartlı kulaklık takınca PC donuyor ne yapabilirim?
Merhaba aynı sorunu yaşıyorum herhangi bir çözüm buldunuz mu?
Not: çift ekran olduğu için bir ekranı görev yöneticisinde bıraktım normalde%15-20 kullanan ekran kartı birden %98 oldu ve kitlendi. Tek çare pc ye reset tuşu ile yeniden başlatmak günde bir defa yaşıyorum.

Dosya Ekleri

• 16548091223145671678415401240316.jpg
    16548091223145671678415401240316.jpg
    226,4 KB · Görüntüleme: 45

Yeni konular

Geri
Yukarı