Çözüldü 3060 Ti masaüstünde GPU kullanımı %100 olup dalgalanması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HakanCN

Centipat
Daha fazla  
Yüksek GPU Kullanımı Nasıl Düzeltilir?

Sistem Özelliklerim: İ5-9600K, 3060 Ti, ve 16 Gb da RAM'im var.

Geçen gün Masaüstünde iken bilgisayarımın GPU kullanımının 100'e çıkıp indiğini fark ettim. Ama kullandığı zaman genel de en fazla Google Chrome veya Spotify açık oluyor. Bu durumda ''3D'' kullanımı bir 100 oluyor bir iniyor bazen de farklı bir rakama çıkıyor... Yani sürekli bir dalgalanma söz konusu. Acaba bu konuda ne yapabilirim.

Nvidia'nın bazı ayarlarına baktım ama kullanması gereken tüm etkenler kapalı. Nvidia E. programını ve Game Ready sürücüsünü silip yeniden kurmama rağmen yine de durum aynı.

Bahsettiğim bu durum grafik kalitesi yüksek bir oyun oynamadan da aynı.

Sizce bu durum bir sorun teşkil eder mi?
Sizin tavsiyeleriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sistem boşta iken mi bu durumla karşılaşıyorsunuz? Tarayıcıdan video falan izliyorsanız video kod çözmeyi hızlandırmak için GPU kullanılabilir. Spotify ve Chrome için donanım hızlandırıcı seçeneğini devre dışı bırakabilirsiniz. Bir sorun yok ama bu durumdan rahatsız oluyorsanız bu söylediğim ayarları uygulayın.
Sistem boşta iken mi bu durumla karşılaşıyorsunuz? Tarayıcıdan video falan izliyorsanız video kod çözmeyi hızlandırmak için GPU kullanılabilir. Spotify ve Chrome için donanım hızlandırıcı seçeneğini devre dışı bırakabilirsiniz. Bir sorun yok ama bu durumdan rahatsız oluyorsanız bu söylediğim ayarları uygulayın.

Çözüm

Evet... Yani boşta çalışırken dahi sürekli bir sirkülasyon var. Birkaç makale okudum; yarısı zararı olur derken, kimisi de normal diyor. Ayarlarınızı ayarladım ama tecrübe etmek için zamanım yoktu. Bu gün, gün içersinde bakacağım.

Bahsettiğiniz dalgalanmayı gösterebilir misiniz?

Şu anda bu şekilde. Ama ara bir dalgalanma 3D de mevcut.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    69,7 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı