GPU Kullanımı %30'a Düşüyor, PC kendisine restart atıyor

Cagatayİbiss

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Arkadaşlar PUBG'yi oynarken En düşük ayarlarda oynuyorum ve AfterBurner açık halde oynuyorum.
Aşağıda değerleri mevcut oyunu oynarken çok güzel 65- 70 FPS'de akıcı halde oynuyorum fakat birden GPU kullanımı 95-100 iken birden bire 30'a düşüyor. Bu da haliyle oyun 25 FPS'de düşüyor. 10 Saniye boyunca böyle kalıp tekrar eski halini alıyor ve bu hep oluyor. Doğru dürüst oyun oynayamıyorum. Bu da böyle kalmıyor, biraz daha PUBG'de devam ettiğimde otomatik restart atıyor durduk yere oyunu oynarken.
Yardımlarınız için teşekkürler.

CPU Sıcaklığı 60-65
GPU Sıcaklığı 65-70
CPU Kullanımı: %60
GPU Kullanımı: %30-95

Sistemim;
EKRAN KARTI: MSI R9 280
İŞLEMCİ: FX8320
ANAKART: 970A-G43
120 GB SSD
İşlemcide harici fan
KASA: Zalman z3 plus
POWER: Zalman 600W
8GB RAM DDR3 1600MHz

Son düzenleyen: Moderatör:
6.png

Bu seçeneği tikli değilse aktif hale getirip deneyin.

Reset atınca herhangi bir hata kodu veriyor mu?

750W bir power ile deneyeceğim. Bu arada ekran kartı güç kablosuna dokununca bütün güçler kesiliyor monitor klavye vs daha sonrasin da pc acilmiyor calisiyor fakat hiçbir ekipmana güç gelmiyor.

Aynı sorun bende de var. Birden gpu kullanımı %90a çıkıp daha sonra bir kaç saniye %30a düşüyor ve tekrar eski haline geliyor.
Amd A8 7600 işlemci
Asus Gtx 1050 ekran kartı
400w psu kullanmaktayım.
Sorunu çözerseniz bilgilendiriseniz sevinirim

İşlemciniz ısınıyor ve aniden frekans düşürüyor frekans düşünce ekran kartına darboğaz oluşturuyor. Darboğaz olduğu için FPS düşüyor sıcaklıkta bu esnada aniden düşüyor ve yaklaşık 10 saniye sonra düzeliyor. FPS ve GPU kullanımı normale dönüyor, aynı sorunu bizzat yaşadım çözümü kasa içindeki kablolama ve hava akımını ayarlamak ek fan takmak. Öncelikle kasanızı açın işlemci termal macununu yenileyin. İşlemci fanını temizleyin güçlü hava üfleyerek fön makinası tarzı değilde, Oto yıkamacılarda bulunan veya Oto lastik tamircilerin' de bulunan güçlü havalardan temizleyin komple kasanızı.
İmkanınız varsa kasanın ön tarafına 12 cm 2 adet fan takın yeri mevcutsa, arka kısımada mutlaka kaliteli bir egzoz fan takın fanınız varsa söküp yağlayın önemli olan sıcak havanın atılması. Bu işlemlerin sonucunda 66 - 70 derece arasında yükte gezen işlemci sıcaklığımı her ne olursa ne yük olursa olsun stabil 56 - 58 dereceye düşürdüm. FX işlemciler 70 dereceye ulaşınca frekans düşürüyor.

Anladim çok teşekkürler kasamda ön tarafta 2 tane yer var fakat 1 tane takili ben yeni 750 W POWER ve DARK SPARTAN rgb kasayi almayi düşünüyorum. Sizce uygunmudur ?

Büyük ihtimal ısıdan kaynakli.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı