GPU kullanımının sabit olmaması

Kheron

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar şöyle bir sorun yaşıyorum. Sistemimde GPU kullanımı hiçbir şekilde sabit değil sürekli değişiyor inip çıkıyor. Huzursuz oldum kafama takıldı bu durum. Çoğu izlediğim sistem toplama videolarında GPU kullanımı çoğunlukla sabitti benim sistemimde böyle olmayınca içime bir şüphe düştü. Bir de sizlere danışmak istedim. Acaba sistemimde bir sorun var mı? Sistemime ait değerlerin olduğu videoyu aşağıya bırakıyorum teşekkür ederim.

İlgili video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MSI Afterburner bilgisi:
Ekran Alıntısı.PNG

Sistemim:
PC.png

Not: Ekran kartı sürücüleri en güncel durumda.

Son düzenleyen: Moderatör:
CS GO, optimizasyonu pek de iyi olmayan bir oyun. Yüzde 30 ile 50 arası değişiyor kullanım. Bu da normal. Bir sıkıntı yok gibi. MSİ Afterburner bazen grafik kart kullanımını çok dalgalı gösterebiliyor. RX 460 için baktığımda bir yüzde 50 bir 90 gösteriyordu, ama oyunda akıcılık ve FPS'de dalgalanma olmuyordu. Kısacası sende sorun yok bence. Oyun oynarken FPS'ye bakarsan oyundan tad alamazsın. Gerekli ayarları yaptıktan sonra kapatmanı öneririm.

Arkadaşlar metin2 oyununda da değerler böyle neden böyle ki metin2 gibi bir oyunda nasıl kasabilir bu sistem vede dikkat ettiğimde cpu kullanımı az çok gpu kullanımından yüksek oluyor fazla olmasa da az bir rakamla bu darboğaz mıdır?

Ekran Alıntısı.PNG

Eski bir oyun olduğundan dolayı ekran kartını zorlamamasını anlıyorum lakin kasması normal mi peki

Eğer aşırı derecede droplar olmuyor ise sorun yoktur. O işlemci ile darboğaz yaşamazsın. Hem biliyoruz ki CS: GO ve Metin 2 de optimizasyonu kötü oyunlar.

Kasması elbette ki normal değil sürücüleri kontrol ettiniz mi? AAA oyunlarda durum ne asıl?

Eğer aşırı derecede droplar olmuyor ise sorun yoktur. O işlemci ile darboğaz yaşamazsın. Hem biliyoruz ki CS: GO ve Metin 2 de optimizasyonu kötü oyunlar.

Kasması elbette ki normal değil sürücüleri kontrol ettiniz mi? AAA oyunlarda durum ne asıl?

Bilgisayarımda yüklü bütün olan oyunlarda test ettim durumlar böyle evet tüm sürücüler güncel.

Sniper Elite 4:
22497386_1429002413864730_1359417896_n.jpg

Call of Duty Ghosts:
22523657_1428999787198326_1343777245_n.jpg

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS:
20171015154102_1.jpg

WWE 2K17:
20171015160413_1.jpg

FIFA 18:
20171015154537_1.jpg

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı