GPU sürücü güncellemesinden sonra RTX 2060 sistem görüntü vermiyor

UnserRommel

Hectopat
Dün akşam NVIDIA GeForce Experience üzerinden ekran kartımı güncelledikten sonra 1 saat kadar oyun oynadım ve bilgisayarı kapattım. Bugün ise bilgisayarı açtığımda kasanın ışıkları yanıyor ve fanlar dönüyor fakat görüntü alamıyorum. Anakartın üstündeki Debug ışıklarından ise VGA ışığı sürekli kırmızı renkte yanıyor.

Sistem özellikleri:
MSI B450 Gaming Plus anakart.
Zotac RTX2060 AMP.
Corsair 2x8 GB RAM.
AMD Ryzen R5 2600 işlemci.
Samsung 870 EVO SSD.

Şu ana kadar denediklerim:
Windows'u safe modda bootlamaya çalışmak.
RAM'lerin slotlarını değiştirmek.
Tek RAM ile boot yapmaya çalışmak.
Ekran kartını temizleyip takıp tekrar denemek.
Farklı kablolar ve farklı girişlerle görüntü almaya çalışmak.
Kasayı başka bir monitörde denemek. (yine görüntü alamadım)

Yeniden BIOS imajlamayı deneyin yani aynı BIOS'u tekrar BIOS günceller gibi güncellemeye çalışın.

İşe yaramazsa USB Bellek oluşturup Windows boot etmeyi deneyin tekrardan yüksek ihtimalle görüntü alamazsınız ama deneyin. Alırsanız kernel sürücüsü ve cihazdaki sürücüde sıkıntılı olduğundan alamıyorsunuz demektir.

BIOS pilini çıkarıp 5 dakika bekleyip geri takın çoğu zaman işime yaradı bu bilgi.

Hemen deneyeceğim teşekkürler.

Yeniden BIOS imajlamayı deneyin yani aynı BIOS'u tekrar BIOS günceller gibi güncellemeye çalışın.

İşe yaramazsa USB Bellek oluşturup Windows boot etmeyi deneyin tekrardan yüksek ihtimalle görüntü alamazsınız ama deneyin. Alırsanız kernel sürücüsü ve cihazdaki sürücüde sıkıntılı olduğundan alamıyorsunuz demektir.

Hocam BIOS güncelleyecek veya Windows USB'si oluşturacak 2. bir bilgisayara erişimim şu anda yok. Teşekkürler yine de.

BIOS pilini çıkarıp 5 dakika bekleyip geri takın çoğu zaman işime yaradı bu bilgi.

Denedim hocam işe yaramadı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı