GPU ve CPU aşırı ısınma sorunu

Niqreuz

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Merhabalar herkese sitemim yeni hazır aldım.
Aradan 1 ay geçti ve sebep bilinmeden aşırı ısınmalar meydana gelmeye başladı herhangi bir oyunda ısınmaya başlıyor yardımcı olur musnuz?

Dosya Ekleri

• ekran kartı1.png
    ekran kartı1.png
    1,4 KB · Görüntüleme: 48
  • gc.png
    gc.png
    29,1 KB · Görüntüleme: 54
  • işlemci1.png
    işlemci1.png
    4,3 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci soğutucun ufacık Intel'in fanlarına benzer bir şey anladığım kadarıyla, o işlemciyi yakarsın o fanla. Güzel bir kule tipi almanı şiddetle tavsiye ederim. Kasanada biraz fan eklemesi yaparsan sorun kalmayacaktır.

İşlemci soğutucun ufacık Intel'in fanlarına benzer bir şey anladığım kadarıyla, o işlemciyi yakarsın o fanla. Güzel bir kule tipi almanı şiddetle tavsiye ederim. Kasanada biraz fan eklemesi yaparsan sorun kalmayacaktır.
Ekran kartının %100 e çıkması neden kaynaklanıyor peki ?
Bilginiz var mı bununla ilgili ?

Ekran kartı kullanımı 100% olması gerekir oyunda vs. i7 için az kalmış aslında o kart ama Casper'ın üç kağıtçılığı. Kısacası bir sorun yok 100% kullanım ekran kartı için normal.
Anladım teşekkür ederim cevaplarınız için.
Son bir şey daha sormak istiyorum macun ile alakası da olabilir mi ?
Hazır kurulu sistem aldım sonuçta beklemiş olabilir kullanılmamış ama durduğu yer de macunda sıkıntı olabilir mi ?

Anladım teşekkür ederim cevaplarınız için.
Son bir şey daha sormak istiyorum macun ile alakası da olabilir mi?
Hazır kurulu sistem aldım sonuçta beklemiş olabilir kullanılmamış ama durduğu yer de macunda sıkıntı olabilir mi?

Macun ısıdan kurur, durduğu yerde bayağı yıllar geçerse ancak kurur. Dediğim gibi işlemci soğutucunuz o işlemci işçin çok yetersiz o soğutucu i3 zor soğutur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı