MSI MAG Pylon CPU ve GPU aşırı ısınıyor

• Konuyu başlatan BLU
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 2B

BLU

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, geçtiğimiz günlerde mini ITX kasadan sıkılıp yerine MSI MAG Pylon'u aldım ama mini ITX'teki ısınma sorunu hala devam ediyor uzun süre Benchmark yapmamıştım. Bugün Benchmark yaptım ve işlemcim overcloksuz haliyle bile bazı çekirdekler 100 dereceyi buluyor ama sadece CPU yazan yerde en yüksek değer 86 derece yazıyor bu AIDA'nın verdiği değerler. Afterburner'a baktığımda ise hep 90-100 derece arası gösteriyor açıkçası şüphelendiğim 3 şey var.
1. Isı sensörleri doğru veri vermiyor.
2. Kaliteli bir termal macun almam lazım.
3. Su soğutmanın devir daim sistemi yada pompası bozulmuş olabilir.
Eğer hiçbiri olmazsa risk alıp Delid yapacağım.
GPU ise aldığım günden beri oyunlarda 80 derecenin altını görmüyor ama şu son zamanlar daha da ısınıyor kasa kapağını kapattığımda 92 dereceye geliyor kapak açıkken max. 85 derece. Kartın termal macununu değiştirmeyi düşünüyorum termal macun tavsiyeniz varsa yazın fiyatı önemli değil, artık bu iş benim için özel bir meseleye dönüştü oyun oynarken fan sesinden iç sesimi bile duyamıyorum, her oyun açtığımda bilgisayarı kucaklayıp camdan atasım geliyor, yemin ederim bu olay sayesinde bilgisayar başına oturamıyorum elektrik faturam bile yarıya inmiş o derece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha iyisi yok.
Coollaboratory Liquid Pro ısı alıcı bileşimi 1 g LIQUID PRO - Nanokatalog

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Doğru, youtube da birçok video izledim bazı işlemcilerde 20 derece fark oluyor. Ama bende ilginç bir problem var işlemci sıcaklığı AIDA 64 testine soktuğumda 60 dereceden bir anda 90 a ordan bir anda 70 e düşüyor ben artık anakartın ısı sensöründe bir sorun olduğunu ve sağlıklı veriler vermediğini düşünüyorum bu yüzden işlemci ısısını pek ciddiye almıyacağım, baktım olucak gibi değil delid aracı alıp liquid pro yu sürücem. Isı hep 90 derecede olsa ve maksimum 80-90 derece arası oynasa kalbulum ama bazen 30 derece oynuyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı