GPU-Z gibi programlarda sahte olarak gözükmeyen sahte ekran kartları

qweemre

Decapat
Daha fazla  
Aliexp.'de çoğunuz sahte ekran kartlarının çok ucuza satıldığını görmüşsünüzdür. Genelde bu kartlar eski kartların modlanıp yeni gibi göstermesiyle bilinirler ve GPU-Z gibi uygulamalarda fake ibaresi alırlar fakat bu ekran kartları fake ibaresi almıyor hatta gerçeğine çok yakın bir performans sergiliyor. Bu kartlar orginal kartların Mobile chipsetlerinin masaüstüne uyarlanmasıyla yapılıyor (örneğin: RTX 3060M). Orginal driverları kuramıyorsunuz fakat satıcının verdikleri driverları kurduğunuzda düzgün çalışıyorlar. Tabii driverları antivirüsler tarafından trojan damgası yemekte.

test videosu

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ürün linki (videodaki kişinin aldığı link silinmiş ama aynı marka olduğu söylediği başka bir link koymuş)

benim düşüncelerim,
Bence anakartı arızalı laptopların ekran kartlarının chipsetlerini söküp masaüstü bilgisayarlar için kullanıma uygun hale getiriyorlar.
3050 Ti bildiğiniz gibi işlemcisi güçlü bir ekran kartı fakat sadece laptoplar için olan bu ekran kartının VRAM'i 4 GB, bu yüzden yeni oyunlarda sorun yaşayan bir ekran kartı bu yöntemle VRAM'i arttırılarak iyi performans alabileceğini düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam belirttiğiniz kartın fiyatı uygun değil. Üstüne birde vergi ödenmesi gerektiğinde aşırı derece de pahalı olacaktır. Vergili fiyatın çok daha altın da ikinci el, Türkiye garantili 3060 zaten bulunuyor. Ayrıca iki gün sonra ne olacağını bilemediğimiz ve trojan olarak algılanan yazılımı kullanmak ne kadar mantıklı?

Türkiye'de yurt dışından getirilen ürünlerden alınan vergi oranı çok yüksek olduğu için bu ve benzeri ürünlerin devri çoktan kapandı.

Gelişmiş olan ve vergi oranı az olan ülkelerde de 60-70 birim daha fazla ödenerek doğrudan markalardan ekran kartı sipariş edilebilir.

Son düzenleme:
Hocam belirttiğiniz kartın fiyatı uygun değil. Üstüne birde vergi ödenmesi gerektiğinde aşırı derece de pahalı olacaktır. Vergili fiyatın çok daha altın da ikinci el, Türkiye garantili 3060 zaten bulunuyor. Ayrıca iki gün sonra ne olacağını bilemediğimiz ve trojan olarak algılanan yazılımı kullanmak ne kadar mantıklı?
Zaten böyle bir şeyi alın demiyorum ama bu yapılıyor ve ilerletilirse ucuz ekran kartları yerine bunları kullanmaya başlayabiliriz. Arızalı laptopları değerlendirmenin iyi bir yolu gibi geldi bana. Ülkemizde bunu yapabilecek bilgide insanlar var mı bilmiyorum ama bence yapılsa iyi olur.

Zaten böyle bir şeyi alın demiyorum ama bu yapılıyor ve ilerletilirse ucuz ekran kartları yerine bunları kullanmaya başlayabiliriz. Arızalı laptopları değerlendirmenin iyi bir yolu gibi geldi bana. Ülkemizde bunu yapabilecek bilgide insanlar var mı bilmiyorum ama bence yapılsa iyi olur.
İlerletilirse de ucuz olacağını düşünmüyorum. Yurt dışından alışveriş devri artık ülkemiz için kapandı. Gümrükten ucuz yada pahalı ürün fark etmeksizin gümrük vergisi yüksek bu yüzden ülke içerisinden ürün almak çok daha mantıklı olacaktır. Ayrıca her ne kadar ucuz olursa olsun böyle bir ürünü tercih edeceğimi sanmıyorum. Donanım olarak çıkabilecek sorunları satıcı verdiği driver ile çözebilir ancak yaptığım her işlem de ve her alışveriş de program ile kart bilgilerimin çalınıp, çalınmadığı şüphesini yaşayarak kullanamam.

Geri
Yukarı