Çözüldü "Grafik cihaz sürücü hata kodu 43" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

schizz

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, yeni bir sistem kurdum her şey sorunsuz gidiyordu ancak bilgisayarım ekran kartımı doğru düzgün çalıştırmıyor. Driverını kurduğum halde ekranım hala çizik çizik (BIOS'ta bile çizik çizik görünüyor ekranım).

NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB cihazında bir sorun oluştu. Daha fazla bilgi için 'grafik cihaz sürücü hata kodu 43' aratın.

DxDiag'a baktığımda bunu söylüyor bana. Yukarıda da Microsoft temel görüntü sürücüsü diyor ekran olarak 1060I kullanmıyor. Nasıl düzelteceğim bunu? GeForce Game Ready driver kurdum bu arada. Aygıt yöneticisinden baktığımda da güncel diyor.

Sistemim: Gigabyte B450M S2H, 2x8GB 3200 MHz RAM, 1060 6 GB ASUS, Ryzen5 3500X, 600W+80 PSU.

Çözüm
Format attım. Driveri tekrardan kuracağım simdi umarım olur, yani bilgisayar açılırken bile ekran çizik çizik gözüküyorsa yazılımsal değil donanımsal diyebilir miyiz?

Format attım driveri tekrardan kuracağım simdi umarım olur, yani bilgisayar açılırken bile ekran çizik çizik gözüküyorsa yazılımsal değil donanımsal diyebilir miyiz?

BIOS'ta bile ekran çizik çizik.

Format attım driveri tekrardan kuracağım simdi umarım olur, yani bilgisayar açılırken bile ekran çizik çizik gözüküyorsa yazılımsal değil donanımsal diyebilir miyiz?

BIOS'ta bile ekran çizik çizik gözüküyor, normalde sıkıntı yoktu Windows'u kuracaktım USB üzerinden, ondan sonra ekran gitti geldi ve böyle bir sorun ortaya çıktı ekranın altı üstü her yeri çizik çizik, bilgisayar açılırken de BIOS'ta iken hep çizik çizik.

Ekran kartı arızalıymış, sorun çözüldü :)
Hocam, eksik olan Windows güncellemesi varsa yapın. Daha sonra sürücüyü DDU ile kaldırıp tekrar yükleyin. En güncelini yükleyin.

Format attım. Driveri tekrardan kuracağım simdi umarım olur, yani bilgisayar açılırken bile ekran çizik çizik gözüküyorsa yazılımsal değil donanımsal diyebilir miyiz?

BIOS'ta bile ekran çizik çizik.

BIOS'ta bile ekran çizik çizik gözüküyor, normalde sıkıntı yoktu Windows'u kuracaktım USB üzerinden, ondan sonra ekran gitti geldi ve böyle bir sorun ortaya çıktı ekranın altı üstü her yeri çizik çizik, bilgisayar açılırken de BIOS'ta iken hep çizik çizik.

Ekran kartı arızalıymış, sorun çözüldü :)

Çözüm

Geri
Yukarı