"Grafik cihaz sürücü hata kodu 43"

EskoriX

Hectopat
PC'ye format attım ve driverleri kurarken sorun yoktu kuruldu. Daha sonra baktım ki GPU'nun yanında ünlem işareti var ve kullanamıyorum.
DirectX Tanı Aracı'nda grafik hata kodu 43 olduğu yazıyor.
Ekran kartını aygıt yöneticisinden devre dışı bırakıp etkinleştirdiğimde ünlem gidiyor ama yine kullanamıyorum.

Sisteminiz nedir? Hatalı bir sürücü de sebep olabilir.

İşletim sisteminiz Windows 10 ise sürücüyü kaldırın Windows otomatik kurar. Olmazsa GPU sağlayıcınızın sitesinden indirip güncellersiniz.

Sisteminiz nedir? Hatalı bir sürücü de sebep olabilir.
İntel Core i7 3632QM CPU.
Nvidia GeForce GT 440.
8 GB DDR3 1600 MHz RAM.
Sistem bu hocam yardımcı olursanız sevinirim.
İşletim sisteminiz Windows 10 ise sürücüyü kaldırın Windows otomatik kurar. Olmazsa GPU sağlayıcınızın sitesinden indirip güncellersiniz.
Birçok kez kaldırıp denedim sonuç aynı ama GPU sitesinden indiremiyorum anlamadım.

Son düzenleme:
Tamamdır hocam. DDU ile kaldırıp deneyin. DDU işlemini Güvenli Mod'da yapın.
Dahili GPU'yu da rehbere göre güncelleyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Yener K., benimle aynı sorunu yaşıyor olabilir mi? Windows 7 ise ekran kartı sürücüleri biirazcık sıkıntılı.
Hayır sisteme yeni HDD taktım ama öncesinde sorun yoktu. Windows 10 kullanıyorum.
Tamamdır hocam. DDU ile kaldırıp deneyin. DDU işlemini Güvenli Mod'da yapın.
Dahili GPU'yu da rehbere göre güncelleyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam siz anlamadınız sanırım, bunları denedim hala aynı.
Ben GPU'yu devre dışı bırakıp etkinleştirince bu aygıt düzgün çalışıyor yazıyor ama kullanamıyorum. Sonra sistemi yeniden başlatınca yine ünlem çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı