Grafik tasarım 2 yıllık mı 4 yıllık mı okunur?

htrx

Hectopat
Arkadaşlar selam,👋
Ortaokul zamanlarından beri Adobe programlarıyla haşır nesirim ve temelim oldukça var. Tasarım alanında birkaç tane yarışmada kazandım: yarışma. Bu sene mezuna bırakmıştım, sene boyunca çalışırken aklımda grafik tasarım bölümü vardı ve puanları fazla zorlayıcı olmadığı için çok kasmamıştım.
Ve EA ve sayısaldan 400bin sıralama geldi. TYT'de ise meslek lisesi bilişimden mezun olduğum için ek puanlı 345bin sıralama geldi.

Sizce İstanbul'da aile evinde 2 yıllık vakıf veya devlette mi okuma mı önerirsiniz yoksa 4 yıllık Yalova veya Bandırma'da devlet üniversitesinde mi okumamı önerirsiniz?

Veya komple bölümü değiştirip uluslararası ticaret ve lojistiği bölümünü seçmeliyim? (okuldaki hoca bayağı övdü bölümü ve kafamı karıştırdı.)

Meslek lisesi mezunu olduğum için yazılımda da temelim var. 2 yıllık bilgisayar bölümü seçip dgs ile 4'e de tamamlayabilirim.
Ne yapacağımı bilemedim çok kararsızım çoook 😓😓

Önerilere açığım.

Tabi ki 4 yıllık okumanı öneririm ancak grafik tasarım bölümü benim pek sıcak baktığım bir bölüm değil. Alternatiflere bir göz at bence. Ancak en nihayetinde sevdiğin işte gelişirsin.

Tabi ki 4 yıllık okumanı öneririm ancak grafik tasarım bölümü benim pek sıcak baktığım bir bölüm değil. Alternatiflere bir göz at bence. Ancak en nihayetinde sevdiğin işte gelişirsin.
Evet kime sorsam grafik tasarıma sıcak bakmıyor. Peki 2 yıllık bilgisayardan dgs ile bir şeyler yapmamı önerir misin?

Evet kime sorsam grafik tasarıma sıcak bakmıyor. Peki 2 yıllık bilgisayardan dgs ile bir şeyler yapmamı önerir misin?
2 yıllık bilgisayar programcılığı okuyup DGS ile yazılım müh. tamamlamanı öneririm. Ancak şu anki puanın yazılım için bir yere girmeye yetiyorsa gir uğraşma bir daha DGS ile. .

Yeni konular

Geri
Yukarı