Grafik tasarıma hangi uygulama ile başlanmalı?

pesiNsane

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Alacak Yönetim UZMANI
İyi forumlar.

Ek iş olarak ve hobi olarak tasarım, afiş gibi işler ile uğraşmak istiyorum, 5 - 6 ay video kurgu montaj işinde çalıştım, az çok alt yapım var.
Bu uygulamayı mutlaka öğren. Ek gelir elde edersin dediğiniz, uygulamalar neler?

Amatör olarak bu işi yapacaksanız Sony Vegas Pro işinizi şekilde görecektir. Daha profesyonel bir program isterseniz Adobe'nin programlarına başvurmanız gerekir. Eğitim olarak ilgili programın ismini Google'dan aratarak bulabilirsiniz.

Son düzenleme:
Üniversitelerde falan genelde Adobe Illustrator ile başlıyor. Ben de seçmeli olarak alıyorum. Basic işlemleri öğrenebilirsin rahatlıkla, öneririm.

Ücretsiz araçlar: GIMP, Inkscape, Blender.
Ücretli araçlar: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Maya/ZBrush/Houdini/Cinema 4D/Autodesk 3ds Max.

İyi forumlar.

Ek iş olarak ve hobi olarak tasarım, afiş gibi işler ile uğraşmak istiyorum, 5 - 6 ay video kurgu montaj işinde çalıştım, az çok alt yapım var.
Bu uygulamayı mutlaka öğren. Ek gelir elde edersin dediğiniz, uygulamalar neler?
Adobe Illustrator kendim de bölümünü okuyorum en çok severek kullandığım program budur.

Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Adobe Premier. Bunlar temel taşlar gibi bunları öğrenmek şart, edius, final cut, DaVinci evolve onları biliyorum üst seviye olmasa da. MacBook Air var bunları cracklı bulamayız o geldi şimdi aklıma.😃
@Oğuzhan T Hocam arkadaşların söylemiş olduğu uygulamaları, MacBook Air sorun çıkartır mı ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı