Grafik ve tasarım çalışmalarım

Bence gayet hoş durdu.
Ekran Görüntüsü (415).png

Kendi kendinize deneyerek uğraşarak mı öğrendiniz hocam? Başlamak istiyorum lakin öğrenme süreci biraz fazla uzun gibi.

Tamamen kendi kendime. Sadece YouTube'dan videolar izleyerek öğrendim. Bana kalırsa programla ilgili belli başlı temel araçları öğren sonrasında istediğin tasarımı yap. Kendini pişir. İstersen git hıyar tasarla istersen git bir oyun çevresi tasarla ya da dergi kapağı tasarla. Kesinlikle sonsuza kadar kitap okuyarak ya da derslerine girerek öğrenilecek, uzmanlaşacak bir dal değil grafik ve tasarım. Üstelik ben aktif olarak sabah 10 akşam 5 bir işte çalışan birisiyim yani bu 5-6 ayın ne kadarını grafik ve tasarım için kullanabilmişimdir sen hesap et. Ona rağmen bu kadar gelişebildim.

Tamamen kendi kendime. Sadece YouTube'dan videolar izleyerek öğrendim. Bana kalırsa programla ilgili belli başlı temel araçları öğren sonrasında istediğin tasarımı yap. Kendini pişir. İstersen git hıyar tasarla istersen git bir oyun çevresi tasarla ya da dergi kapağı tasarla. Kesinlikle sonsuza kadar kitap okuyarak ya da derslerine girerek öğrenilecek, uzmanlaşacak bir dal değil grafik ve tasarım. Üstelik ben aktif olarak sabah 10 akşam 5 bir işte çalışan birisiyim yani bu 5-6 ayın ne kadarını grafik ve tasarım için kullanabilmişimdir sen hesap et. Ona rağmen bu kadar gelişebildim.

Peki örneğin bu motosikletli olan fotoğrafı yapabilmek için 3 programı da beraber mi kullandınız? Mesela sadece Adobe Photoshop ile yapılamaz mı? Mesela hangi programı daha çok ne için kullanıyorsunuz? Biraz fazla oldu sorularım kusura bakmayın.

Bende bunlardan yapmayı çok istiyorum ama bilgisayarım çok kötü ve 10. sınıfım yavaştan sınava hazırlanmaya başladığım için hiç zamanım olmuyor :( ama ümitliyim 12. sınıf yazında bilgisayar mühendisliğini kazanırsam inşallah bilgisayar alıp hepsini yapacağım. Eline sağlık.

Yeni konular

Geri
Yukarı