Grafiker Olmak için Gerekenler

DönerMustafa18

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben grafiker olmak istiyorum ama hiçbir şey bilmiyorum. İstanbulda oturmaktayım şuan ve liseye geçtim. TEOG'dan 420 ile 430 arası bir puan tutturdum ve hangi liseye gitmem gerektiğini henüz seçemiyorum. Meslek Lisesi, Anadolu Lisesi, Görsel Sanatlar Lisesi gibi birçok lise var lakin hangisine gidersem iyi olur bilemiyorum. Şimdi benim sizlere sormak istediğim, grafikerlik okuyan bir adamın neler bilmesi gerekiyor? Programlama Dili bilmesi gerekiyor mu? Eli çizime yatkın olması gerekiyor mu? Biraz yardımcı olursanız sevinirim zira çok tecrübesizim. Nerelerden başlamam gerekiyor? Bu önümüzdeki yaz tatilini nasıl değerlendirmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinin çizime yatkın olmasına ve programlama dilini bilmene gerek yok. Çünkü zaten bunun için gerekli araçlar var.

Grafik programlarını öğrenmen gerekiyor. Bu programların youtube dersleri oluyor, bayağı iyi kanallar var hatta ama kendi başıma dikkatim dağılır diyorsan kursa yazılmalısın. Mesela ben after effetcs ile evde dersleri izlerken, haftasonu sabahları ps-illustrator-ındesıgn kurslarına gidiyorum.

Elinin çizime yatkın olmasına ve programlama dilini bilmene gerek yok. Çünkü zaten bunun için gerekli araçlar var.

Grafik programlarını öğrenmen gerekiyor. Bu programların youtube dersleri oluyor, bayağı iyi kanallar var hatta ama kendi başıma dikkatim dağılır diyorsan kursa yazılmalısın. Mesela ben after effetcs ile evde dersleri izlerken, haftasonu sabahları ps-illustrator-ındesıgn kurslarına gidiyorum.

Peki hangi programdan başlamamı önerirsin? Herhangi bir kursa şuan gidemem çünkü bu yaz tatili durmadan çalışacağım. Birde sormak istediğim şey, sizce Anadolu Liselerini mi tercih etmeliyim yoksa Çok Programlı Anadolu Liselerini mi tercih etmeliyim? Ben geçen sene ve bu sene TEOG'a girdim. Sonuç olarak 425 gibi bir puan aldım ve şuan Esenler'de oturmaktayım. Hangi liseye gitmeliyim sizce?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı