Grafikleri yükseltince FPS artıyor

İşletim sistemi
Windows 10
AMD Athlon X2 250 işlemcim var. Normalde çok kötü bir işlemci ama OC ederek idare ediyordum. Daha yeni bir işlemci siparişi verdim çok şükür. Ama az önce şunu fark ettim. Batman Arkham Knight'ta işlemciyi 3GHz'den 3.6'ya çıkarmama rağmen felaket droplar yiyordum. FPS 30'u hiç geçmiyordu. Oynanacak gibi değildi ama daha demin bir çılgınlık yapıp en fazla çözünürlüğü ve Ultra grafiklere çekince garip bir şekilde FPS'im arttı. Normalde 15-25 arasında FPS alırken 18'in altına nadir indiğini görüyorum. Droplar azaldı, eskiden aniden ekranı döndürdüğümde 2-3 saniye drop yerdim. Bu süre şimdi bayağı kısaldı. Açıkcası şaşırdım bu neden olabilir? Oyunun optimizasyonu mu kötü? Oyun ilk çıktığında bayağı bir sorunu vardı ama düzelttiler sanıyordum.

Büyük ihtimalle oyununuz çok CPU yemiyor minimum ayarlarda fulleyince cpunuzu yavaştan yiyip fpsinizi artırıyor.

İşlemci yüksek ihtimal ile ekran kartını besleyemiyor ve darboğaz oluyor. Oyunda optimizasyon açısından pek sorun yok. Ben laptopum ile Ultra'da 50-60FPS oynuyordum.

Büyük ihtimalle oyununuz çok CPU yemiyor minimum ayarlarda fulleyince cpunuzu yavaştan yiyip fpsinizi artırıyor.
d63edd9af879f866baea5e3c5b506959.jpg

Biraz yanlış anlatmışsınız :D.

Grafikleri arttırdığında PC oyuna daha faza yüklenir ve oyuna daha fazla RAM verir bu sayedede FPS artabilir.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı