PUBG ayar yükseltince FPS artıyor

BenMetehanK

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba! Steam PUBG'de 1728x1080, işleme ölçeği 100 kenar yumuşatma orta, keskinleştirme açık ayarım var. Bir de 1728x1080, işleme ölçeği 120, doku ayarı yüksek, kenar yumuşatma orta, keskinleştirme açık ayarım var. Fakat 2. söylediğim ayarda daha yüksek FPS aldığımı hissediyorum. Bu nasıl oluyor?

Herkese merhaba! Steam PUBG'de 1728x1080, işleme ölçeği 100 kenar yumuşatma orta, keskinleştirme açık ayarım var. Bir de 1728x1080, işleme ölçeği 120, doku ayarı yüksek, kenar yumuşatma orta, keskinleştirme açık ayarım var. Fakat 2. söylediğim ayarda daha yüksek FPS aldığımı hissediyorum. Bu nasıl oluyor?

Ekran kartı düşük ayarlarda kendini daha az kullanır ayarlar yükseldikçe ekran kartı kullanımı artar bu yüzden FPS de artar.

Unutmuşum, işlemcim R7 5700X Ekran kartım GIGABYTE 3060 RAM, 32x2 4000 MHz(3800 kullanıyorum)

Ayarlar düşük olduğunda işlemci bunu bilir ve az enerjide çalışır. Yüksek işlem gücü gerektiren işlemlerde işlemci tam performansta çalışır ama fazla pil tüketir.
Peki bir şey sorucam, PUBG'de max FPS almak için hangi ayarlarda oynamalıyım?

Unutmuşum, işlemcim R7 5700X ekran kartım Gigabyte 3060 RAM, 32x2 4000 MHz(3800 kullanıyorum)

Peki bir şey soracağım, PUBG'de Max FPS almak için hangi ayarlarda oynamalıyım?

Değişen bir durum yok mr. Whitında dediği gibi ekran kartın iyiyse ayarları açarsan daha çok FPS alırsın.

Ayarlar düşük olduğunda işlemci bunu bilir ve az enerjide çalışır. Yüksek işlem gücü gerektiren işlemlerde işlemci tam performansta çalışır ama fazla pil tüketir.
.

Unutmuşum, işlemcim R7 5700X Ekran kartım GIGABYTE 3060 RAM, 32x2 4000 MHz(3800 kullanıyorum)

Peki bir şey sorucam, PUBG'de max FPS almak için hangi ayarlarda oynamalıyım?
Klasik yöntem tüm ayarları en düşüğe çekmek olur genelde ama senin durumuna bakacak olursak deneme yanılma ile bulacak gibisin.

Unutmuşum, işlemcim R7 5700X ekran kartım Gigabyte 3060 RAM, 32x2 4000 MHz(3800 kullanıyorum)

Peki bir şey soracağım, PUBG'de Max FPS almak için hangi ayarlarda oynamalıyım?

Ayarları ortaya al GPU kullanımına bak eğer %90'larda değilse yükselt en az %95 olmalı sağlıklı bir oyun deneyimi için bu durum Valorant CS:GO gibi oyunlarda geçerli değildir.

Geri
Yukarı