Grand Theft Auto: V neden Türkiye'de overrated?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam arkadaş zaten hikayesini gömmüş açık dünyasını değil hikayesi modu gerçekten kötüdür Online'ı efsanedir?

Ben de onu diyorum, bu oyun hikaye modundan oluşmuyor. Rockstar GTA 5'e hikaye modu koymasaydı yine bu kadar satardı. Olay hikayesinde değil zamanının ötesinde oynanış ve açık dünya. Günümüzde hâlâ GTA 5 seviyesinde yapay zeka yapamayan onlarca firma var, grafikleri yine dönemine göre çok iyi. GTA 6 inanılmaz bir oyun olacak.

Ben de onu diyorum, bu oyun hikaye modundan oluşmuyor. Rockstar GTA 5'e hikaye modu koymasaydı yine bu kadar satardı. Olay hikayesinde değil zamanının ötesinde oynanış ve açık dünya. Günümüzde hâlâ GTA 5 seviyesinde yapay zeka yapamayan onlarca firma var, grafikleri yine dönemine göre çok iyi. GTA 6 inanılmaz bir oyun olacak.

Hocam tamam hikaye modundan oluşmuyor ama hikaye modu bence kötü oyunun adamın gömdüğü şey farklı senin övdüğün şey farklı konuyu başka yerlere cekmeyin.

Diğer maddelere belli bir oranda hak verilebilir ancak 'oldukça sıradan bir open world-shooter' kısmı çok gülünç kaçıyor. Kaç tane oyun GTA 5 derinliğinde açık dünya ve etkileşimine sahip?

Arkadaşlar son zamanlarda çoğu yerde GTA V övüldüğünü gördüm. Rockstar Games'in birçok oyunu zaten bana kalırsa overrated ama GTA V özellikle ülkemizde nedense ekstra bir overrated. Bunda küçük yaş kitlesinin de payı büyük çünkü en çok onlardan GTA V övgüsü duyuyorum sorsan Rockstar'ı bilmezler. Genel olarak bir abartma var. Geçtiğimiz günlerde GTA V'yi tekrar oynamaya karar verdim ve size deneyimlerimi anlatmak gerekirse:

1: Hikaye çok sönük.
2: 3 karakter olduğu için hikayenin adamakıllı bir ilerleyişe kavuşması için oyunun %30-40 gibi bir kısmını geçmeniz gerekiyor.
3: Oyundaki karakterler oldukça normal sıradan karakterler o "çok iyi yazılmış karakter" hissini bende yaratamadı.
4: Oldukça sıradan bir open world-shooter
5: Oyun sizi içine çekmeye çalışmıyor siz içine girmeye çalışıyorsunuz. Örnek olarak.

oyuna franklin karakteri ile başlıyoruz ve simeondan görevler alıyoruz. Simeon görevleri bitip oyun gerçekten başladığında micheal gelip simeonu bir güzel pataklıyor ve oyun bize simeonu unutturmaya çalışıyor, ölmüş gibi lanse ediyor sonrasında ise simeon aniden bizi telefonla arıyor.
Bu oyuncuda bir "ne?" etkisi yaratıyor.
6: Oyun oldukça çizgisel. Bunu sevenler vardır fakat gereğinden fazla çizgisel bana göre.
Bilmiyorum belki de bu kadar övüldüğü için beklentim yükselmiştir ve biraz daha eleştirel gözle bakmışımdır ama bana kalırsa GTA V sıradan bir open world shooterdan başka bir şey değil.

Eki Görüntüle 1916972

Eki Görüntüle 1916973

Eki Görüntüle 1916974

Görseller: Grand Theft Auto: V

Hocam filmer ve filimler gibisiniz gömdünüz gömdünüz 83 puan verdiniz.

GTA 5 yurt dışında da çok oynanıyor ve seviliyor( satış rakamları malum) Online sunucuları her platformda PS, Xbox, PC hepsinde dolu oynanıyor oyun, ama Rockstar bu işin de suyunu çıkardı hatta bırak suyu limonun kabuğu da bembeyaz oldu daha iyi sömüremezdi kısaca . 3 generasyondur satıyor ve insanlar da alıyor niye alıyor çünkü şimdi GTA Online, Xbox 360 PS 3'te oynandı sonra insanlar PS4'lere geçti orada da aldılar şimdi de PS 5 Xbox SX çıktı orada da aldılar yani tüm olay Online da adamlar işini biliyor. Hikaye maximum 2016'da oynandı bitti oyun da zaten bence yüksek kaliteli ve gerçekçi (sıradan bir open world oyunu demek çok yanlış olur yani hocam ) ama niye bu kadar sevildi bende anlamadım GTA 3'ten beri aynı olay ki GTA 4 ile çıkış zamanlarında çok fark yok dediğim gibi Online da bitiyor her şey.

Son düzenleme:
Renkler ve zevkler farklıdır. Benim yaşım 36 ama GTA 5 bence güzel. 2013 te çıkmış bir oyun olması ve sürekli güncelleme alması bence takdire şayan. Bir oyun satın alıyorsun ve 10 Yıl para vermeden oynuyorsun. Buna benzer bir örnek başka yok..
GTA 5 i bu gün gömenleri, GTA 6 çıkınca yorumlarda tekrar görmek isteriz.

Hocam tamam hikaye modundan oluşmuyor ama hikaye modu bence kötü oyunun adamın gömdüğü şey farklı senin övdüğün şey farklı konuyu başka yerlere cekmeyin.

Kardeşim başka yere nasıl çekiyorum aklım almıyor. Adam diyor ki oyun overrated, ben de oyun hikaye modundan ibaret değil, öyle olsaydı haklısın hikaye modu kötü diyorum. Anlamak bu kadar zor olmamalı, ne uzattınız arkadaş.

Kardeşim başka yere nasıl çekiyorum aklım almıyor. Adam diyor ki oyun overrated, ben de oyun hikaye modundan ibaret değil, öyle olsaydı haklısın hikaye modu kötü diyorum. Anlamak bu kadar zor olmamalı, ne uzattınız arkadaş.

Konudaki başlık abartı olmuş konu içindekileri okursan arkadaş hikayeden ve cizgisellikten başka bir şeyi gömmemiş yani senin dediğin gibi açık dünyasına laf atsaydı bunu diyebilirdin ama konunun açık dünyayla alakası yok bunu demeye çalışıyorum.

170 milyon gibi bir satış yapan oyun nasıl overrated oluyor? Sen beğenmemişsin diye overrated diyorsun, herkes aynı oyunu sevmek zorunda değil. 2013'te böyle çıkış yapan başka hangi oyun vardı? Oyun 10 yıldır piyasada ama hala çoğu oyunlardan katlarca fazla oynanıyor. Sen GTA 5 gibi bir oyun söyle de oynayalım biz de.

Güzel bir oyundu tabii ki "zamanına göre" en iyi grafiklere sahipti. Ayrıca en gerçekçi GTA'lardan biriydi. Her şeyi yapabiliyordunuz, Just Cause gibi uçuk kaçıkta değildi GTA SA gibi sıkıcı da değildi. Ama hikaye bittikten sonra yapacak bir şeyiniz kalmıyor ondan sonra gerisini Online tarafta yapıyorsunuz. Bana göre en iyi GTA oyunu değildir ama kesinlikle bir ikinci sırayı hakkediyor.

Aksine hikaye modundan sonrası daha güzel. Arkadaşlarınla gir 8 kişi falan playlist oyna ya da ne bileyim FiveM ya da başka bir şeyle roleplay yap ya da kendi sunucunu oluştur, istersen LSPDFR modu yükle polislik yap offlineda, istersen santos red gibi modlar yükle ganglere katıl onlarla silah ticareti yap yeni bir hikaye oluştur modlarla falan. GTA 5 çok kapsamlı bir oyun, tabii ilgisini çekene.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı