Gri kulaklık girişi nedir? Ne işe yarar?

bloodyxTR

Centipat
Merhaba.

Benim bilgisayarımda farklı farklı renklerde toplam 4 adet giriş bulunuyor. Yeşil, pembe ve mavi olan girişlerin ne olduğunu biliyorum.

Ancak en sağda gri bir giriş daha var onun ne işe yaradığını bir türlü anlayamadım.

Kulaklığımı yeşil girişe taktığımda aynı ses düzeyinde (örneğin 50 ses düzeyi) yüksek bir ses alırken gri ses girişine taktığımda ise daha az bir ses kulaklığıma ulaşıyor. Bu durum da normal midir? Farklı farklı kulaklıklar ile denedim hepsinde aynı şekilde gri girişe taktığım zaman ses azalıyor.

Dosya Ekleri

• kulaklık girişleri.jpg
    kulaklık girişleri.jpg
    9,3 KB · Görüntüleme: 69
Son düzenleyen: Moderatör:
Yan hoparlör çıkışı olabilir. Farklı ses sistemleri için kullanılabilir. PC'nin tam modeli nedir?

Yan hoparlör çıkışı olabilir. Farklı ses sistemleri için kullanılabilir. PC'nin tam modeli nedir?

Biraz araştırdım da "aux out" diye geçiyormuş sanıyorum yani dediğiniz gibi harici ses sistemleri için aux çıkışı.

Ama ben bir şey sormak istiyorum.

Kulaklığı bu gri girişe takınca yeşil girişe taktığımdan daha az ses almam normal midir?
(Ben bilgisayarın sol tarafına su döktüm. Dökülen su da bu mavi ve gri girişlerin içerisine kaçtı. Daha sonra kulap çöpü ile felan temizledim. Daha az ses çıktığı için acaba su kaçtığı için bozuldu mu şüphesi oluşturdu da.)

Tam olarak bilemeyiz. Kaçan su hasar vermiş olabilir. Bazı çıkışlar da az ses verebilir.

Tam olarak bilemeyiz. Kaçan su hasar vermiş olabilir. Bazı çıkışlar da az ses verebilir.

Merhaba, siz de AUX çıkışı varsa deneyebilir misiniz rica etsem;

Bunun için teknik servise göndermeme gerek var mı acaba, ben zaten yıllardır AUX giriş ve çıkışlarını kullanmıyorum ama ne bileyim içim aşırı huzursuz.

Konu güncel.

Servise göndermenize gerek olduğunu zannetmiyorum. Diğerleri yeterli olacaktır. Anakartımda destek var fakat çalışan uygun bir ses sistemim yok. Logitech Z506 kullandım. Hepsinin ses çıkış seviyesi farklıydı.

Yeni konular

Geri
Yukarı