Grip oldum

Zatürre aşısı olmayı gözden geçirebilirsiniz hocam, "streptococcus pneumoniae" bakterisine karşı bağışıklık kazanırsınız en azından, grip benzeri tablolara sebep olabiliyor bu bakteri ve bayağı da yaygın.
İleriki yaşlarınızda da işe yarar hem aşı olmanız.

Reis olurumda 300 liraymış aşı 😃

1 haftadır gribim bazen 2 3 haftayı bulduğu oluyor. Burnumu siliyorum sildiğimde daha çok tıkanıyor. Artık çok can sıkıcı oluyor. Hiçbir türlü açılmıyor burun fısıfısı da işe yaramıyor. Nasıl açılabilir?

Geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim.

Teşekkür ederim sağ olun.

1 haftadır gribim bazen 2 3 haftayı bulduğu oluyor. Burnumu siliyorum sildiğimde daha çok tıkanıyor. Artık çok can sıkıcı oluyor. Hiçbir türlü açılmıyor burun fısıfısı da işe yaramıyor. Nasıl açılabilir?

Benim de aynı burun spreyi ile açılıyor bayağı onu kullanabilirsiniz.

2 büyük boy pizza parasına lanet hastalıklara yakalanma olasılığınızı azaltıyorsunuz hocam 😃 karar sizin tabii ki.

Maalesef o para yok 😃

Burada anlattım:
Tıkanma nedeni sinüslerin iltihaplanması.

2-3 hafta süren, bir türlü iyileşmeyen gribin nedeni de aynı, D vitamini eksikliği.

Soğanı oyup oyuğa bal döküp birkaç gün dinlendirip soğan suyu bal karışımını denemenizi tavsiye ederim. Eğer imkanlarınız varsa kozalak şurubu da deneyebilirsiniz

Evet meyve yemek iyi gelir herhalde.
Şekerli meyve yemek gripte hiç bir şekilde iyi gelmez.
Meyvelerden sadece taze olarak muzu ya da kuru üzüm, incir, erik, kayısı gibi olanları bağırsak sağlığı için yemek yararlıdır.
Onun dışında sulu ve taze meyveler sadece şeker yüklemesi yaparlar. Şekerle C vitamini hücreler tarafından aynı anda kullanılamaz, şeker önce girer, C vitamini de böbrekler üzerinden 2 saat içinde vücuttan atılır.
C Vitamini için maydanoz, sivri biber gibi taze yeşillik olan salata ye bol bol, üzerine de zeytinyağı ve limon sık, çoban salata, mevsim salata gibi.

Bu yazıyı sana yazmıştım sözde: Grip oldum
oku önce, eğer anlamadığın yer olursa açıklarım.

Soğanı oyup oyuğa bal döküp birkaç gün dinlendirip soğan suyu bal karışımını denemenizi tavsiye ederim. Eğer imkanlarınız varsa kozalak şurubu da deneyebilirsiniz.

Şekerli meyve yemek gripte hiçbir şekilde iyi gelmez.
Meyvelerden sadece taze olarak muzu ya da kuru üzüm, incir, erik, kayısı gibi olanları bağırsak sağlığı için yemek yararlıdır.
Onun dışında sulu ve taze meyveler sadece şeker yüklemesi yaparlar. Şekerle C vitamini hücreler tarafından aynı anda kullanılamaz, şeker önce girer, C vitamini de böbrekler üzerinden 2 saat içinde vücuttan atılır.
C vitamini için maydanoz, sivri biber gibi taze yeşillik olan salata ye bol bol, üzerine de zeytinyağı ve limon sık, çoban salata, mevsim salata gibi.

Bu yazıyı sana yazmıştım sözde: Grip oldum
Oku önce, eğer anlamadığın yer olursa açıklarım.

Anladım dediklerinizi yiyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı