Griss saç bakım kremi saç döker mi?

2 aydır doğal sabuna geçtim. Bence bunu bir değerlendirin. Saç bakım kremleri, şampuanlar falan hikaye imiş. İşi biraz araştırınca işin hilelerini görünce gerçekten keşke daha çocukken büyüklerimiz bunu bilseydi de ona göre bizleri hiç şampuanla, hatta el ve vücut sabunları ile tanıştırmasaydı dersiniz.
Kabaca minik bir örnek vereyim. Örneğin şampuanınız hangi bitkinin yağı ile yapılmışsa, önce o yağ ayrıştırılıyor ve faydasız kısmına kimyasal katıp şampuan yapılıyor. Peki ayrılan faydalı kısım ne oluyor. Sonra da onu ayrı para ile saçların dökülmesini önlesin diye krem, ilaç diye satıyor. Cildin ve derilerin dökülmesin, çatlamasın diye losyon veya krem diye satılıyor. Tamamen faydalı bir bitkiyi sana zarar verecek halde kullandırıyorlar. Gerçekten bir kez deneyin bu doğal sabun işini. Hatta kurumsal yerlerden de almayın. Onlarda da hileler var. İnstagram gibi sitelerden sabun yapan ev hanımlarını bulun. Onlardan alın. 1 kere deneyin, sonrasında gerçekten bu saçlar niye insanların dökülüyor, kışın insanların cildi neden kuruyor. Hepsi derimize sürdüğümüz kimyasallar sonucu oluyor. Ben özellikle daha küçük çocukları olan aileleri uyarıyorum bu konuda. İlerde çocuklar kel kalmasın babaları gibi :)

Yeni konular

Geri
Yukarı