Grub Bootloader Açılmıyor

eskiman

Kilopat
Bugün Dual Boot ile Ubuntuyu bilgisayarıma yükledim fakat artık Windows'a hiç ulaşamıyorum. Bilgisayarı yeniden başlattığımda Grub Bootloader açılmadığı için Windows Loader'ı seçemiyorum,bilen arkadaşlarımız umarım yardımcı olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yükleme sonunda Grub Bootloader yüklensin mi diye bir soru soruluyor. Ona yanlışlıkla hayır deme ihtimaliniz var mı?

Bugün Dual Boot ile Ubuntuyu bilgisayarıma yükledim fakat artık Windows'a hiç ulaşamıyorum. Bilgisayarı yeniden başlattığımda Grub Bootloader açılmadığı için Windows Loader'ı seçemiyorum,bilen arkadaşlarımız umarım yardımcı olur.
Ubuntu kurulum sırasında diskleri ayarlarken
images.jpeg

En alttaki seçenekte görüldüğü gibi ön yükleyici kurulacak aygit diye seçenek var orada otomatik seçiliyor eğer kurulu olmasaydı ubuntuyu açamazdınız

Terminali açıp grup-update komutunu deneyin hata verirse başına sudo ekleyin

Ubuntu kurulum sırasında diskleri ayarlarken
Eki Görüntüle 353811
En alttaki seçenekte görüldüğü gibi ön yükleyici kurulacak aygit diye seçenek var orada otomatik seçiliyor eğer kurulu olmasaydı ubuntuyu açamazdınız

Terminali açıp grup-update komutunu deneyin hata verirse başına sudo ekleyin

"sudo: grup-update: komut bulunamadı" diyor

Bilgisayarım UEFI
Bilgisayarınızın uefi olduğunu keşke en başından soyleseydiniz Recep Baltaş'ın youtububeye yüklemiş olduğu
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Adlı videoda uefi bios kullanan bilgisayara Ubuntu kuruyor ve 8:00 dakikada Ubuntu dan Windowsa nasıl geçiş yapılabilir onu da gösteriyor bence bakın

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı