Çözüldü Grub açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
GRUB konsolunda "exit" yazarsan bilgisayarın diğer başlangıç medyalarından başlamaya çalışacaktır. LiveUSB'den başlatırsın sonra.

Ben böyle yapıyorum bu tarz sıkıntı olunca ama dosya sistemi ayırdıysan ve içine Linux kurabildiysen GRUB konsolundan bir komut aracılığı ile başlatmaya çalışabiliyorsun diye biliyorum.

Hocam BIOS'un Boot ekranının görüntüsünü atar mısın peki?

İkinci defa aynı şeyi yaptım, kusura bakmayın... Nedeni hakkında en ufak fikrim yok (Bütün sorunlarımı bu şekilde çözüyorum sanırım) fakat grub ekranında delete tuşuna bastığımda usb'de takılı olan arch live usbsine giriş yapabildiğimi fark ettim. Ekranda bu başlatılabilir bir usb değil tarzı bir yazıdan sonra klasik arch live usbsi ekranı geldi. Sonrasında grubu kurmaya kalktım fakat konuda belirttiğim hatayı alıyorum bu sefer de.
Şu anda bios'a giremem. İkinci defa Arch usbsine giriş yapabilir miyim bilmiyorum.

Buradaki cevaba göre grub-install komutuna --force komutunu eklerseniz zorla kurabiliyormuşsunuz. Kurmadan önce kurulacak yeri tekrar teyit edin bence.
Çok teşekkür ederim. İşe yarayacağını hiç düşünmemiştim doğrusu. 😅
Buradaki cevaba göre grub-install komutuna --force komutunu eklerseniz zorla kurabiliyormuşsunuz. Kurmadan önce kurulacak yeri tekrar teyit edin bence.
Konuyu yanlış açmışım, çözüldü olarak işaretlenmesi için rapor gönderdim, kusura bakmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı