Çözüldü GRUB güncellendiğinde Windows GRUB ekranından gidiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LittleWarlocc

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Önce Arch kurdum sonrasında Windows kurdum. Ve bu kodla Windows'u GRUB menüsüne ekledim.
sudo LC_ALL=C /bin/bash -c "grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg
Fakat GRUB kısmına parametre eklediğiim için güncellemem gerekti.

sudo update-grub veya sudo grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg ikisinde de denedim, güncelledikten sonra Windows GRUB menüsünden gidiyor ve tekrar sudo LC_ALL=C /bin/bash -c "grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg bu kodu girmek zorunda kalıyorum. Kalıcı olarak nasıl ekleyebilirim?

Çözüm
Verdiğin koda alias oluşturabilirsin. Sana attığım/önerdiğim komut bütün localizationları kapsıyor, bu sayede Windows'u tespit ediyorsun.

Bu konu belki yardımcı olur hocam.

Buradaki gibi Menuentry'e ekleyip sabit bir şekilde kaydedebilirsin. Bana göre OS-prober'dan daha iyi.

sudo blkid /dev/sda2 Bu kodu yazdığımda çıktı gelmiyor hocam.

O kısımı çözdüm Update GRUB yaptım fakat Windows 10'u seçtiğim zaman ntldr bulunamadı hatası verdi.

Son düzenleme:
Verdiğin koda alias oluşturabilirsin. Sana attığım/önerdiğim komut bütün localizationları kapsıyor, bu sayede Windows'u tespit ediyorsun.

Çözüm

Distro değiştireceğim zaten, fakat çözümün işe yarar. Çözüldü olarak işaretlerim birazdan işim bitince.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…