Çözüldü GRUB güncellendiğinde Windows GRUB ekranından gidiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LittleWarlocc

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Önce Arch kurdum sonrasında Windows kurdum. Ve bu kodla Windows'u GRUB menüsüne ekledim.
sudo LC_ALL=C /bin/bash -c "grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg
Fakat GRUB kısmına parametre eklediğiim için güncellemem gerekti.

sudo update-grub veya sudo grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg ikisinde de denedim, güncelledikten sonra Windows GRUB menüsünden gidiyor ve tekrar sudo LC_ALL=C /bin/bash -c "grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg bu kodu girmek zorunda kalıyorum. Kalıcı olarak nasıl ekleyebilirim?

Çözüm
Verdiğin koda alias oluşturabilirsin. Sana attığım/önerdiğim komut bütün localizationları kapsıyor, bu sayede Windows'u tespit ediyorsun.
Önce Arch kurdum sonrasında Windows kurdum. Ve bu kodla Windows'u GRUB menüsüne ekledim.
sudo LC_ALL=C /bin/bash -c "grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg
Fakat GRUB kısmına parametre eklediğiim için güncellemem gerekti.

sudo update-grub veya sudo grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg ikisinde de denedim, güncelledikten sonra Windows GRUB menüsünden gidiyor ve tekrar sudo LC_ALL=C /bin/bash -c "grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg bu kodu girmek zorunda kalıyorum. Kalıcı olarak nasıl ekleyebilirim?

Bu konu belki yardımcı olur hocam.

Buradaki gibi Menuentry'e ekleyip sabit bir şekilde kaydedebilirsin. Bana göre OS-prober'dan daha iyi.

sudo blkid /dev/sda2 Bu kodu yazdığımda çıktı gelmiyor hocam.

O kısımı çözdüm Update GRUB yaptım fakat Windows 10'u seçtiğim zaman ntldr bulunamadı hatası verdi.

Son düzenleme:
Verdiğin koda alias oluşturabilirsin. Sana attığım/önerdiğim komut bütün localizationları kapsıyor, bu sayede Windows'u tespit ediyorsun.

Çözüm

Distro değiştireceğim zaten, fakat çözümün işe yarar. Çözüldü olarak işaretlerim birazdan işim bitince.

Yeni konular

Geri
Yukarı