Grub problemi

Leprosy

Hectopat
Her Linux kurduğumda karşılaştığım ve sonrasında Linux'u sildiğim sorunla tekrardan karşılaştım. Artık Linux'u silmek istemiyorum lütfen buna bir çözüm bulabilir misiniz?
Windows 10'un yanına Ubuntu kurdum. Grub ekranında Windows gözükmüyordu. Ubuntu üzerinden Boot-repair programını kullandım ve şu anda grub ekranını hiç görmüyorum direkt Windows Boot Manager açılıyor. Şu anda Linux'a geçemiyorum Windows üzerindeyim yardımcı olur musunuz?
Ekstra olarak sunu da ekliyim Ubuntu'dan önce Manjaro yüklüydü onda da aynı sorun vardı. Kurulum USB'sini taktıgımda EFI Bootloader gibi bir seçenek vardı istediğim işletim sisteminden Boot edebiliyordum bilgisayarı. Fakat Ubuntu'nun kurulum ekranı farklı oldugu için USB'den bile başlatamıyorum Ubuntu'yu, yardım eder misiniz?

Ubuntu Pastebin

Linux u ve windows u aynı diske mi kuruyorsunuz? Bu arada @Kerem00 in dediği daha mantıklı geldi. Birde o şekilde deneyin. Olmazsa farklı çözümler buluruz.

Son düzenleme:
Linux'u ve Windows'u aynı diske mi kuruyorsunuz? Bu arada @Kerem00 in dediği daha mantıklı geldi. Bir de o şekilde deneyin. Olmazsa farklı çözümler buluruz.

Ubuntu için disk ayırmıştım oraya kurdum farklı disklerde yer alıyor.

Bunun sebebi Windows'ta "hızlı başlatma" ayarını kapatmamış olman olabilir. Güç seçeneklerinden "hızlı başlatma" ayarını kapat. Yine olmazsa işletim sistemleri arasındaki geçişi Boot menüsünden yaparsın.

Hızlı başlatma kapalı ve bilgisayarımda Boot menüsünü hiçbir şekilde bulamıyorum.
Bilgisayar açılırken ESC'ye bastığımda grub ekranı geldi ve Windows'ta gözüküyor şu an linuxtayım Windows'a geçtiğimde bir sorun çıkmazsa eğer sorun çözüldü gibi teşekkürler.

Bilgisayar açılırken ESC'ye bastığımda GRUB ekranı geldi ve Windows da gözüküyor şu an Linux'tayım Windows'a geçtiğimde bir sorun çıkmazsa eğer sorun çözüldü gibi teşekkürler.
Sorunu nasıl çözdüğünüzü belirtmeniz gerek. Aynı sorunu yaşayan olursa bu konuya bakıp çözer.

Vallahi hiçbir şey yapmadım şu anda :D aynı sorunu yaşayan varsa Boot-repair programını kullansın sonra bir şekilde grub ekranını açmanın yolunu bulsun Boot menüden girilebiliyordur. Ben bilgisayar açılırken ESC'ye bastıgımda grub ekranı geldi eğer basmazsam Windows açılıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı