Çözüldü Grundig GNB 1565 macOS 10.13 Apple Logosundan Sonra Yeniden Başlatma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tyfnefekan

Kilopat
Makaleler
1
Yer
🇹🇷
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Vivobook M1502IA-EJ129W - Ryzen 5 4600H | 8GB DDR4 3200 MHz | 256 GB NVMe SSD | Win11 Pro x64 / iPad 9.Nesil 64GB WiFi / Samsung A12 Nacho 64GB
Meslek
Öğrenci
Grundig GNB 1565 A1 i3 bilgisayarıma macOS 10.13 kurmaya çalışıyorum ancak Clover'dan kurulum belleğini seçince Apple logosundan sonra yeniden başlıyor. Verbose Mode da denedim ancak hiçbir şey gözükmüyor? Hatayı nasıl giderebiliriz?

Bizim imajımız mı?
Ayrıca:
  • Varsayılan bir config.plist yoktur.
  • İçerdiği config.plist yapılandırma dosyaları (Clover):
    config_amdfx_config --> AMD FX işlemciler (FX 8xxx gibi)
    config_amdzen_config --> AMD Zen işlemciler (Ryzen, Threadripper & Athlon 2xxGE gibi)
    config_intelmobile_config --> Intel dizüstü bilgisayarlar vb. mobil mimarili sistemler için
    config_intelpc_config --> Intel masaüstü bilgisayarlar için
  • Makineye uygun config dosyasını varsayılan yapmak için config.plist olarak kaydedin.
  • Kurulum öncesi ve sonrası için uygun config.plist dosyasını Clover ekranında options --> configs kısmından seçebilirsiniz.

Bizim yapmadığımız; yani içeriğini bilemediğimiz imajlar hakkında tam olarak yardımcı olmamız güç. Zira Clover (ön yükleyici / bootloader) yapısı aynı değildir.

Yarın deneyeceğim.

High Sierra'yı kurdum ancak Apple logosunda takılı kalıyor. Galiba yanlışlıkla AMD FX config dosyasıyla kurduğum için oldu. Yeniden yüklemeye çalıştığımda da "Bu Mac'teki yüklü macOS sürümü, süklemeye çalıştığınız sürümden daha yeni." hatası veriyor.

Bilgisayarıma macOS 10.13'ü kurdum ancak bir takım yanlışlıklar yaptım. Intel config dosyası yerine AMD FX config dosyası kullandım ve yeniden kurmam gerekiyor. Intel Mobile config dosyasıyla kuruluma girdiğimde "Bu bilgisayardaki macOS sürümü yüklemek istediğinizinkinden daha yeni." hatası alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl işlemler?
SMBIOS'tan MacBookPro 15,2'yine 11,2 yaptım kurdu ancak aynı ayarlarla açmaya çalıştığımda "Please go to panic.apple.com to report this panic" hatası veriyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı