Grundig GNB 1567 B1 işlemci uyumu

Emirhanackgz

Picopat
Daha fazla  
Grundig GNB 1567 B1 i3 arkadaşlar bu marka dizüstü bilgisayarıma hangi işlemciler uyumludur? Şu anki işlemcim i3 3110M 2.40GHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU-Z görüntüsü atabilir misiniz bir? PGA'mı BGA'mı onu öğrenelim önce işlemciniz. PGA ise soketli oluyor ve işlemciniz değişebiliyor. Ama BGA ise soketsiz oluyor yani PCB ile lehimli oluyor. Ve işlemciniz değişmiyor bu yüzden.

CPU-Z görüntüsü atabilir misiniz bir? PGA'mı BGA'mı onu öğrenelim önce işlemciniz. PGA ise soketli oluyor ve işlemciniz değişebiliyor. Ama BGA ise soketsiz oluyor yani PCB ile lehimli oluyor. Ve işlemciniz değişmiyor bu yüzden.
Değişebiliyor düz tornavida girişli yer var rahatlıkla çıkıyor biliyorum ama hangileri uyumlu onu bilmiyorum
I7-3630QM olur belki ısınma olabilir.
Isınması cok sıkıntı yaratır mı

Kapanır bizim GNB 1562 A1 i3 kapanıyor... Ama kullanan hiç bakım yapmıyor i3 var...
Fotoğraf-0012.jpg

Değişebiliyor düz tornavida girişli yer var rahatlıkla çıkıyor. Biliyorum ama hangileri uyumlu onu bilmiyorum.
Çipsetiniz nedir? Ayrıca İ7 takmanızı hiç ama hiç önermiyorum. En fazla İ5 takabilirsiniz. İ3 olduğu için fan ona göre tasarlanmıştır. İ7 bir işlemcinin TDP değeri çok yüksek olduğundan acayip derece ısınır.

HM76 çipset neredeyse tüm 3. nesil işlemcileri destekliyor hocam. İ7-3610QM veya da İ7-3632QM takılabilir lakin İ7'lerin TDP değeri 45-50W falan olduğundan soğutmak zor. Şu an kullandığınız işlemci 35W TDP değerine sahip. 35W TDP değerine sahip bir işlemci bakmanız lazım soğutma kısmında sorun yaşamamak için.

Mesela İ5-3210M bakabilirsiniz. TDP değeri sizin işlemciniz ile uyuşuyor. Sorun çıkartmaz herhalde sisteminizde.

Geri
Yukarı