Gryphon Z87 Tabanlı sistem (Çözüldü)

Gryphon intel uyumlu anakartlar arasından güncel teknolojileri ve yeterlilikleri üzerinde bulunduran ve belli seviye bir kalite tutturmuş kartlar arasından belkide en ucuzu ve sadesi diyebiliriz. Üstelik maximum 1866 mhz e destek veriyor.

1866 MHz ram kullanıyorum, BIOS güncellendiğim zaman sistem otomatik 1333 MHz'e düşüyor. Hiçbir fark olmuyor. Ayrıca arkadaş O.C yapmayacağım diyor. Intel sistemler doğal hız olarak 1600 MHz destekliyor. Onun üzerindeki herhangi bir frekansa ancak O.C yaparak yada XMP aktif ederek ulaşabilirsiniz.

Bugün yapmaz, yarın o.c ile ilgilenir bence kalsın anakart benim tavsiyem ssd yi 1-2 ay sonraya erteleme en azından 120gb lık bir ssd al hdd alma. Sonuçta 120gb lık bir ssd temiz düzgün bir şekilde işletim sistemini kurarsın üstüne 3-4 tane de oyun yüklersin. win. 8 ve ssd kullanınca hdd ile aradaki bariz fark hemen anlaşılıyor.

1866 MHz ram kullanıyorum, BIOS güncellendiğim zaman sistem otomatik 1333 MHz'e düşüyor. Hiçbir fark olmuyor. Ayrıca arkadaş O.C yapmayacağım diyor. Intel sistemler doğal hız olarak 1600 MHz destekliyor. Onun üzerindeki herhangi bir frekansa ancak O.C yaparak yada XMP aktif ederek ulaşabilirsiniz.

Peki z87 chipsetli kartların O.C için ne gibi bir avantajı var?

Tam teknik detay bilmemekle beraber, sistemin faz yapısı frekansları, voltajları değiştirmeye uygun dizayn ediliyor diye biliyorum. Yani O.C yapacaksanız, Z87 almanız gerekiyor.

O.C yapamayacaksa Z87 chipset herhangi bir sistem gereksiz. Çünkü Z87 sistemler, overclock için diyebiliriz. Ama sonuçta tercih meselesi onun yerine H87 soket daha mantıklı. Çünkü Z87'nin sunduklarının neredeyse hepsini sunuyor fakat O.C yapamıyorsun.
H87 soket değildir. Chipsetdir.

4670 işlemciye overclock yapamayacağın için boşuna Z87 Chipsetli anakart alıyorsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bencede 4670k mantıklı Z87 Chipsetli anakartlar için ayrıca o işlemci o ekran kartına hiç bir şekilde darboğaz yapmaz.Çok doğru bir işlemci yani .

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı