GS66 vs GE66 vs Scar 17

Bütçe
Kesin bir bütçem yok, ürüne göre karar vereceğim.

fryzen

Kilopat
Makaleler
24
Arkadaşlar merhaba, 10 yıl öncesinden kalan (i7 2630QM ve GT540M kullanan) bir dizüstü bilgisayarım var. Yazılım, çizim ve oyun konusunda artık kendisi yetersiz kalıyor, bu nedenle yeni bir dizüstü bilgisayar almak istiyorum. İlk başta R9 5900HX işlemcili ve RTX3080 16GB ekran kartlı ROG Strix Scar 17`yi gördüm ve beğendim fakat daha sonrasında Scar 17`ye göre uygun fiyatlı (i7 10870H ve RTX3070 tabanlı) MSI GE66 ve GS66 beni kendilerine çekti. Hem aradaki büyük fiyat farkı düşündürüyor hem de GS66 daha taşınabilir bir bilgisayar, ayrıca 700TL Steam kampanyası da var. Sizin düşünceleriniz nelerdir, sizce arada çok performans farkı olur mu?

Arkadaşlar merhaba, 10 yıl öncesinden kalan (i7 2630qm ve GT540M kullanan) bir dizüstü bilgisayarım var. Yazılım, çizim ve oyun konusunda artık kendisi yetersiz kalıyor, bu nedenle yeni bir dizüstü bilgisayar almak istiyorum. İlk başta R9 5900hx işlemcili ve RTX3080 16 GB ekran kartlı ROG STRIX Scar 17'yi gördüm ve beğendim fakat daha sonrasında Scar 17'ye göre uygun fiyatlı (i7 10870h ve RTX3070 tabanlı) MSI GE66 ve GS66 beni kendilerine çekti. Hem aradaki büyük fiyat farkı düşündürüyor hem de GS66 daha taşınabilir bir bilgisayar, ayrıca 700TL Steam kampanyası da var. Sizin düşünceleriniz nelerdir, sizce arada çok performans farkı olur mu?

Aralarından en iyisi bence ASUS gibi.

Arkadaşlar bütçe sorunum yok ancak arada 7000TL civarı fiyat farkı olduğu için kararsız kaldım. GS66 hafif olduğu için de kendine çekti, arada çok performans farkı var mı Scar 17 ile? Dizüstü sınıflandırmasını bilmediğimden (Değişik watt`lı kartlar) kafam karıştı.

Arkadaşlar bütçe sorunum yok ancak arada 7000TL civarı fiyat farkı olduğu için kararsız kaldım. GS66 hafif olduğu için de kendine çekti, arada çok performans farkı var mı Scar 17 ile? Dizüstü sınıflandırmasını bilmediğimden (Değişik watt`lı kartlar) kafam karıştı.

Bütçeniz artıyorsa Asus alın

Arkadaşlar bütçe sorunum yok ancak arada 7000TL civarı fiyat farkı olduğu için kararsız kaldım. GS66 hafif olduğu için de kendine çekti, arada çok performans farkı var mı Scar 17 ile? Dizüstü sınıflandırmasını bilmediğimden (Değişik Watt'lı kartlar) kafam karıştı.

Hocam Scar 17 Fena. BMW Mühendisleri tasarladı. Oyun için Scar 17.

Arkadaşlar bütçe sorunum yok ancak arada 7000TL civarı fiyat farkı olduğu için kararsız kaldım. GS66 hafif olduğu için de kendine çekti, arada çok performans farkı var mı Scar 17 ile? Dizüstü sınıflandırmasını bilmediğimden (Değişik Watt'lı kartlar) kafam karıştı.

GS66 GE'ye göre daha düşük Watt'lı olduğu için ekran kartı 2080, Ge'ninki 2080 Super gücünde olur.

ASUS olan bilgisayarda ekran kartı daha yüksek. Eğer ağır oyuncusanız ve FPS sizin için aşırı önemliyse ASUS alın. Ancak daha çok iş yapacaksanız MSİ GS66 daha iyi olur. Hem 7000 TL cebinizde kalır.

Hocam ben de ASUS ROG G17 (R5 5800h, RTX 3070) düşünüyorum. Sadece performansı konusunda şüphelerim hala geçmedi. Genel anlamda bazıları 2070S ile aynı performansı veriyor gibi laflar kullanmışlar. Halen adam gibi bir inceleme olmadığından bir şey söylemek çok zor ama yavaş yavaş incelemeler yayınladıkça sis perdesi aralanacaktır bence.

Genel anlamda MSI bu sene Intel anlaşması ile bence pek alınabilir değil. 5000 serisi işlemciler çok çok iyi. Intel'i rahatlıkla geçiyorlar. Tercihiniz ASUS olmalı tabii bütçe artırılabiliyorsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı