GSKILL 8GB Ripjaws DDR4 2400MHz RAM Dell laptopla uyumlu mu?

Zafer Alpaslan

Centipat
Daha fazla  
Değerli technopat üyeleri merhabalar. İ3 6. Nesil Dell 1-3567 model laptopumun 8 gb olan ddr4 ramini 2x8 dual olacak şekidle 16 gb yapmak istiyorum. Bilgisayarım için uygun olan RAM'in linkini aşağıda verdim ve ayrıca bilgisayarımın CPU-Z özellikleri fotoğraflarda görülmektedir. Temelde sizlere danışmak istediğim noktalar şunlar:
1-Bu linkteki RAM bilgisayarım için uygun mudur? (Görev yöneticisinde kullandığım RAM 2133 mhz yazıyor CPU-Z programında ise max 2400 yazıyor)
2-Photoshop'ta fotoğraf düzenliyorum (Camera Raw) ve genel olarak kullanıyorum. Video ya da 3D düzenleme ile uğraşmıyorum. Şu an ki 8 gb ile 16 gb ram'in photsohop üzerinde belirgin bir etkisi olur mu? Photsohop'un açılış hızı ve çalışırken daha akıcı olması gibi etkiliği ne derece olur. Ayrıc 16 gb RAM widows üzerinde ne gibi avantajları olur.
Yardımlarını bekliyorum. Teşekkürler.

Ürün (RAM) linki: GSKILL 8GB Ripjaws DDR4 2400MHz CL16 1.2V Notebook RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Processor Intel(R) Core(TM) i3-6006U CPU @ 2.00GHz 2.00 GHz
Installed RAM 8.00 GB (7.87 GB usable)
Device ID E9F11F3D-881D-4151-BADD-6B4131E2B193
Product ID 00331-20308-10610-AA345
System type 64-bit operating system, x64-based processor
Pen and touch No pen or touch input is available for this display

Dosya Ekleri

• Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    150,9 KB · Görüntüleme: 18
  • Untitled-8.jpg
    Untitled-8.jpg
    372,7 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Değerli Technopat üyeleri merhaba. i3 6. nesil Dell 1-3567 model laptopumun 8 GB olan DDR4 RAM'ini 2x8 Dual olacak şekidle 16 GB yapmak istiyorum. Bilgisayarım için uygun olan RAM'in linkini aşağıda verdim ve ayrıca bilgisayarımın CPU-Z özellikleri fotoğraflarda görülmektedir. Temelde sizlere danışmak istediğim noktalar şunlar:
1-bu linkteki RAM bilgisayarım için uygun mudur? (görev yöneticisinde kullandığım RAM 2133 MHz yazıyor CPU-Z programında ise Max 2400 yazıyor)
2-Photoshop'ta fotoğraf düzenliyorum (camera RAW) ve genel olarak kullanıyorum. Video ya da 3D düzenleme ile uğraşmıyorum. Şu an ki 8 GB ile 16 GB RAM'in photsohop üzerinde belirgin bir etkisi olur mu? Photsohop'un açılış hızı ve çalışırken daha akıcı olması gibi etkiliği ne derece olur. Ayrıc 16 GB RAM widows üzerinde ne gibi avantajları olur.
Yardımlarını bekliyorum. Teşekkürler.

Hocam 2 RAM slotunuz da dolu gözüküyor. Yani bu RAM'leri çıkarmadan 16 GB yapamazsınız kafanızda tek RAM almak varsa.

Ek olarak ürünün linkini eklememişsiniz.

Eğer render ve Photoshop işleri ile uğraşıyorsan kesinlikle RAM belleklerinin sana katkısı olacak yükseltme yaparsan iyi olur. Ayrıca 2x4 olmak üzere 8 GB RAM'in bulunuyor(iki slotun var ikisi de dolu) frekans hızları ise 2133MHz yani RAM'lerini yükseltme yapmak istersen 2x8 RAM alacağın zaman frekans(MHz) hızlarınada dikkat etmelisin.

Sistem özelliklerini yazarsan hangi parçayı yükseltmen gerektiğini söyleyebilirim işlemcin'de çok önemli.

Hocam 2 RAM slotunuz da dolu gözüküyor. Yani bu RAM'leri çıkarmadan 16 GB yapamazsınız kafanızda tek RAM almak varsa.

Ürün (RAM) linki: GSKILL 8GB Ripjaws DDR4 2400MHz CL16 1.2V Notebook RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Hocam ürün linki

Eğer render ve Photoshop işleri ile uğraşıyorsan kesinlikle RAM belleklerinin sana katkısı olacak yükseltme yaparsan iyi olur. Ayrıca 2x4 olmak üzere 8 GB RAM'in bulunuyor(iki slotun var ikisi de dolu) frekans hızları ise 2133MHz yani RAM'lerini yükseltme yapmak istersen 2x8 RAM alacağın zaman frekans(MHz) hızlarınada dikkat etmelisin.

Sistem özelliklerini yazarsan hangi parçayı yükseltmen gerektiğini söyleyebilirim işlemcin'de çok önemli.
Intel(R) Core(TM) i3-6006U CPU @ 2.00GHz 2.00 GHz hocam

GSKILL 8GB Ripjaws DDR4 2400MHz CL16 1.2V Notebook RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da hocam ürün bu. Zaten bu üründen 2 tane alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı