GT 1030 görüntü vermiyor

Alper Alperoğlu

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartı alacaktım. Çoğu kişi GT 1030'u önerdi uyar uyar dediler. Aldım ancak ekrana görüntüyü vermiyor.
  • İşlemci: Intel Core 2 Quad Q8300
  • Anakart: Asus P5G41T M LX
  • Ekran Kartı: Zotac GT 1030 GDDR5
Ekran kartı ile anakart, işlemci arasında uyumsuzluk mu var? Yoksa ekran kartı mı bozuk?

Doğru aklımdan çıkmış, teşekkürler. O sistemde büyük ihtimal VGA kullanılacağına göre anakarta bağlı görüntü kablosu.

Doğru aklımdan çıkmış, teşekkürler. O sistemde büyük ihtimal VGA kullanılacağına göre anakarta bağlı görüntü kablosu.
Senin dediğini de ben unuttum :) . Eğer ekran kart takılıysa görüntü port'u da anakarta takılıysa görüntü gelmiyordu. Ekranda sinyal yok yada ingilizcesi yazıyorsa sorun bu nedendendir. Evdeki televizyonda HDMI port'u varsa televizyona bağla. Çalışırsa anla ki yeni monitör alma vakti geldi.

Evet sorun ekran kartında.
Onu da ekran kartının kutusunun arkasında sistem gereksinimleri yazıyor.

Resim:

sistem gereksinimleri.jpg

• X16 Ekran Kartı Slotu Diyor. Benim Anakartımda X16 Slotu Var.
  • Minimum 300 Watt Güç Kaynağı İstiyor. Beni Güç Kaynağım 350 Watt
  • 350 Mb Harddisk Diyor . Benim 400 GB Harddiskim Var.
  • 2GB Ram ( 4GB Ve Üstü Önerilir ) Diyor. Benim 8GB Ramım var.
  • İşletim Sistemi Diyor. Benimki Win7 64 bit
  • İnternet bağlantısı Diyor. Oda Bi Zahmet Olsun :D

Senin dediğini de ben unuttum :) . Eğer ekran kart takılıysa görüntü port'u da anakarta takılıysa görüntü gelmiyordu. Ekranda sinyal yok yada ingilizcesi yazıyorsa sorun bu nedendendir. Evdeki televizyonda HDMI port'u varsa televizyona bağla. Çalışırsa anla ki yeni monitör alma vakti geldi.
Ben HDMİ TO VGA Kullanıyorum. Ayriyetten Bilgisayarı Başka Monitörde de denedim Direk HDMİ Kablosuyla. HDMİ TO VGA Kullanmadan. GENE OLMADI. Hdmi Kablosundandır diye Düşündüm. Yeni kablo aldım gene olmadı. Büyük ihtimalle ekran kartında sıkıntı var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sıkıntı bende de mevcut. Monitör VGA çıkışlı, ben DVI to VGA aldım çalışmadı. Bi de HDMI to VGA denicem.

Ekran kartı alacaktım. Çoğu kişi GT 1030'u önerdi uyar uyar dediler. Aldım ancak ekrana görüntüyü vermiyor.
  • İşlemci: Intel Core 2 Quad Q8300
  • Anakart: Asus P5G41T M LX
  • Ekran Kartı: Zotac GT 1030 GDDR5
Ekran kartı ile anakart, işlemci arasında uyumsuzluk mu var? Yoksa ekran kartı mı bozuk?

Anakartınızın PCI Express portu desteklemiyor olabilir diyecegim ekran kartı zaten kendini porta göre ayarlıyor. Bazı anakartlarda harici ekran kartını biostan devreden çıkartabiliyorsun. O olmuş olabilir. BIOS pilini çıkart öyle çalıştır. Bi BIOS sıfırlanınca belki kendine gelir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı