GT 1030 sistem R6S FPS düşük

İşletim sistemi
Windows 10

ÖmerGame

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oynarken medium ayarlarda 30 FPS üstüne çıkamıyorum bunun çözümü var mıdır? Ekran kartım MSI GeForce GT 1030 2 GB OC.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yan bilgisayarımda GT1030 var i5 9. nesil ile birlikte orta ayarlarda ortalama 60-80 FPS neyden bahsediyorsun hocam Allah aşkına :D
Al 2 ay.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam ezbere konuşmayın, i5 3340, hd7850 ekran kartım var stabil 60fps oynuyorum, ekran kartı kötü değil, GT1030, önemli olan işlemci, darboğaz vs.
Evet biraz ezbere konuşmuşum. Ben kendi kartımdan yola çıkarak bir yorum yapmıştım, low'da alacağı değeri de düşük vermişim. Yazdığımı direkt "işlemcin ne?" olarak düzeltiyorum.

DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar yükleyin.
Ddu
İşlemcinin Turbo Boost özelliği devrede mi yoksa 2.9 GHz'de mi çalışıyor? Bir bilgin var mı?
Bir de oyundaki grafik ayarlarını, Display ve Graphics sekmesini komple ss atar mısın?
14 gün sonra konuya bakın tekrar o zaman atabilirim pc bakımda
Ddu

İslemcime oc uygulamadım

Ddu

İslemcime oc uygulamadım
1621545358155.png

Bu tam olarak overclock değil. Şöyle ki Intel ve AMD işlemcileri bir temel frekans değeriyle bir de boost değeriyle üretiyor. Bunu bütün sitelerde görebilirsin: İşlemcilerde bir temel frekans yazar; bir de turbo frekans yazar. Bu BIOS'ta Intel Turbo Boost Technology ya da Core Performance Boost olarak da geçer. Temel hızı 2.9 GHz olan işlemcin (i5 10400f için konuşuyorum) esasında boost ile garantisinden vs. çıkmadan (hatta çoğu kullanıcının bundan haberi bile olmaz) 2.9-4.3 GHz arası çalışır. İşlemci ise anlık sıcaklığına göre kendisini dengeler, bir (atıyorum) 3.6'ya düşer, bir 4.3'e çıkar, bir 2.9'a düşer... kısacası o aralıklarda gezer.

Şimdi, işlemcinde bu özellik kapalıysa 2.9 GHz'de sabit, serin bir şekilde çalışır. Ama ben işlemcini 4 çekirdekli sanmıştım, o zaman sorun işlemcinden kaynaklı olabilir diyecektim; işlemciyi dert etmene gerek yok. Zaten GT1030 için 4.3 GHz gibi değerlere çıkmana da gerek yok. Sistem geldiğinde bir kez daha test et, oyun içi grafik ayarlarını at (Tahminim Render Scaling'de TAA açık olabilir, GT1030, görüntüyü 1920x1080'in üzerinde renderlıyor olabilir) tekrardan konuya bakalım. Hiçbiri yoksa denildiği gibi DDU (Display Driver Uninstaller) ile driverlarını sil ve Nvidia'nın sitesinden tekrar kur.

Bu arada, RAM'in kaç GB idi?

Şimdi, işlemcinde bu özellik kapalıysa 2.9 GHz'de sabit, serin bir şekilde çalışır. Ama ben işlemcini 4 çekirdekli sanmıştım, o zaman sorun işlemcinden kaynaklı olabilir diyecektim; işlemciyi dert etmene gerek yok. Zaten GT1030 için 4.3 GHz gibi değerlere çıkmana da gerek yok. Sistem geldiğinde bir kez daha test et, oyun içi grafik ayarlarını at (Tahminim Render Scaling'de TAA açık olabilir, GT1030, görüntüyü 1920x1080'in üzerinde renderlıyor olabilir) tekrardan konuya bakalım. Hiçbiri yoksa denildiği gibi DDU (Display Driver Uninstaller) ile driverlarını sil ve Nvidia'nın sitesinden te

Bu arada, RAM'in kaç GB idi
Eki Görüntüle 1033353
Bu tam olarak overclock değil. Şöyle ki Intel ve AMD işlemcileri bir temel frekans değeriyle bir de boost değeriyle üretiyor. Bunu bütün sitelerde görebilirsin: İşlemcilerde bir temel frekans yazar; bir de turbo frekans yazar. Bu BIOS'ta Intel Turbo Boost Technology ya da Core Performance Boost olarak da geçer. Temel hızı 2.9 GHz olan işlemcin (i5 10400f için konuşuyorum) esasında boost ile garantisinden vs. çıkmadan (hatta çoğu kullanıcının bundan haberi bile olmaz) 2.9-4.3 GHz arası çalışır. İşlemci ise anlık sıcaklığına göre kendisini dengeler, bir (atıyorum) 3.6'ya düşer, bir 4.3'e çıkar, bir 2.9'a düşer... kısacası o aralıklarda gezer.

Şimdi, işlemcinde bu özellik kapalıysa 2.9 GHz'de sabit, serin bir şekilde çalışır. Ama ben işlemcini 4 çekirdekli sanmıştım, o zaman sorun işlemcinden kaynaklı olabilir diyecektim; işlemciyi dert etmene gerek yok. Zaten GT1030 için 4.3 GHz gibi değerlere çıkmana da gerek yok. Sistem geldiğinde bir kez daha test et, oyun içi grafik ayarlarını at (Tahminim Render Scaling'de TAA açık olabilir, GT1030, görüntüyü 1920x1080'in üzerinde renderlıyor olabilir) tekrardan konuya bakalım. Hiçbiri yoksa denildiği gibi DDU (Display Driver Uninstaller) ile driverlarını sil ve Nvidia'nın sitesinden tekrar kur.

Hocam 8gb ram kullanıyorum

Eki Görüntüle 1033353

işte burada
1622574571512.png

1622574607252.png

1622574637252.png

Vsync 2 Frame FPS'ni ekran tazeleme hızının yarısına kilitler (144 Hz monitör için 72 FPS gibi). Onu 1 Frame yaparsan 60 sabit alırsın, kaparsan alabildiğinin en yükseğini alırsın. Display'de VSync diye yazıyor. Onu kapat.

Bir de tavsiyem Field of View ayarını 90'a çek. Oyun kaliteni artıracaktır.

Geri
Yukarı