GT 1030 ve i5 750 uyumu

ey4442

Femtopat
Daha fazla  
RAM
4
SSD veya HDD modeli
128 gb ssd pro + 1000gb hdd
Ekran kartı
gt220
Anakart
quadro h55m-55g
İşlemci
intel core i5 760
Alacagim belirttigim gibi GT 1030 2 GB DDR5 bende takili olan GT220 DDR3 1GB'dir. Anakart Quadro H55M-55G. İşlemci Intel Core i5 760.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyumlu hocam. Alıp takabilirsiniz. Darboğaz da olmaz. PCI Express slotlar geriye dönük olarak uyumludur. Ekran kartı VRAM'i ile anakarttaki RAM'in alakası yok.

Hocam sanki biraz darboğaz olabilir :). Anakartının en iyi işlemcisine geçmesi daha iyi olur :).
Genel olarak kullanabilir. İleride işlemci değişimi de yapabilir. Ekran kartı almasına engel olmaz.
Buraya üye olduğumdan beri genelde az darboğaz olsa bile herkese ekran kartı alın dedim. Beni dinleyip alanlar dua ediyordur. Daha sonra zaten piyasa patladı. Almayanlar ise zaten büyük ihtimalle pişmandır. Darboğaz zaten sisteme zarar vermez.

Genel olarak kullanabilir. İleride işlemci değişimi de yapabilir. Ekran kartı almasına engel olmaz.
Buraya üye olduğumdan beri genelde az darboğaz olsa bile herkese ekran kartı alın dedim. Beni dinleyip alanlar dua ediyordur. Daha sonra zaten piyasa patladı. Almayanlar ise zaten büyük ihtimalle pişmandır. Darboğaz zaten sisteme zarar vermez.
Haklısınız hocam kullanılmayacak derecede darboğaz olmaz, ben sadece daha iyi bir işlemciye geçerse darboğaz tamamen ortadan kalkar ve daha iyi performans elde eder diye söyledim :).

Uyumlu fakat nadir de olsa darboğaz olacaktır 150TL verip X3440 veya X3430 işlemci alabilirsiniz.

İslemci olarak Xeon X3480 düşünüyordum uyumlu gibiydi anakartima ve en iyisi oydu anakart için ona gecebilirim.

Bir 4 GB RAM daha eklerseniz ekran kartının hakkını vermiş olursunuz.

Evet öyle yapacağım.
Uyumlu fakat nadir de olsa darboğaz olacaktır 150TL verip X3440 veya X3430 işlemci alabilirsiniz.

X3470 alsam daha iyi olur gibi ama AliExpress'te var sadece o da gelir mi bilemedim.

Geri
Yukarı