GT 1030 ve R5 3600X performansı nasıl olur?

Sorahan

Hectopat
Yer
İstanbul, Türkiye
Merhaba. GT 1030 GDDR5 fabrika overclock haliyle ASUS ekran kartım var. Normalde i3 3220 kullanıyorum fakat çok fazla ısınıyor özellikle GTA 5'te. Son zamanlarda yaşadığım bazı sıkıntılardan dolayı ekran kartımı alıp farklı bir bilgisayara gececeğim. Gececeğim bilgisayarda Ryzen 5 3600X var ve GT 1030 ile ne kadar performanslı olur bilmiyorum. İleride yükseltme de yapabilirim fakat şimdilik GT 1030 ile kullanacağım. Fikirleriniz nelerdir? Ne gibi sorunlar yaşarım, ya da yaşar mıyım? Ayrıca internette 3600X diye arattığımda hep 3600 testleri çıkıyor. X olan versiyonun farkı nedir anlatabilir misiniz? Teşekkürler.

Son düzenleme:
Öncelikle bütçe nedir? 3600X ile 3600'ün eredeyse farkı yok. X sadece 0.2 GHz daha yüksek hali. O işlemciye bir de kule tipi bir soğutucu lazım haberiniz olsun.

Merhaba. GT 1030 fabrika overclock haliyle ASUS ekran kartım var. Normalde i3 3220 Kullanıyorum fakat çok fazla ısınıyor özellikle GTA 5'te. Son zamanlarda yaşadığım bazı sıkıntılardan dolayı ekran kartımı alıp farklı bir bilgisayara gececeğim. Gececeğim bilgisayarda Ryzen 5 3600X var ve GT 1030 ile ne kadar performanslı olur bilmiyorum. İleride yükseltme de yapabilirim fakat şimdilik GT 1030 ile kullanacağım. Fikirleriniz nelerdir? Ne gibi sorunlar yaşarım, ya da yaşar mıyım? Ayrıca internette 3600X diye arattığımda hep 3600 testleri çıkıyor. X olan versiyonun farkı nedir anlatabilir misiniz? Teşekkürler.

Ekran kartın kaç GB?

Öncelikle bütçe nedir? 3600X ile 3600'ün eredeyse farkı yok. X sadece 0.2 GHz daha yüksek hali. O işlemciye bir de kule tipi bir soğutucu lazım haberiniz olsun.
8000 tl bütçem var hocam. Bütçe konusunda endişe etmeyin, bir tanıdık ile anlaştık bilgisayarı ondan değişiyorum. Sistemin içinde sıvı soğutma olduğunu biliyorum birde.

Ekran kartın kaç GB?
2 GB

8000 tl bütçem var hocam. Bütçe konusunda endişe etmeyin, bir tanıdık ile anlaştık bilgisayarı ondan değişiyorum.

2 GB
8000tl'ye o çöp sistem alınmaz. Daha iyi sistemler vardı bekleyin. Elinizdekileri satın hatta ekleyin. 8000'e aklınızdan bile getirmeyin o sistemi almayı.

8000tl'ye o çöp sistem alınmaz. Daha iyi sistemler vardı bekleyin. Elinizdekileri satın hatta ekleyin. 8000'e aklınızdan bile getirmeyin o sistemi almayı.
Bekleyecek vaktim yok hocam bilgisayarım pekte iyi durumda değil çalışmalarıma devam etmem lazım. Teşekkür ederim yine de tavsiyeniz için.

8000 TL bütçem var hocam. Bütçe konusunda endişe etmeyin, bir tanıdık ile anlaştık bilgisayarı ondan değişiyorum. Sistemin içinde sıvı soğutma olduğunu biliyorum bir de.

2 GB.

Sistemin tam özelliklerini ve linkini atar mısınız?

Sistemin tam özelliklerini ve linkini atar mısınız?
Elden alacağım link yok o yüzden. Tam özelliklerini de şimdi öğrenemem ama bildiğim kadarıyla DDR4 4 + 8 Ram, sıvı soğutma, m2 240 gb ssd, gayet güncel bir anakart ve ryzen 5 3600x var. Tüm özellikleri öğrenip bu konuya gönderirim.

Elden alacağım link yok o yüzden. Tam özelliklerini de şimdi öğrenemem ama bildiğim kadarıyla DDR4 4 + 8 RAM, sıvı soğutma, M.2 240 GB SSD, gayet güncel bir anakart ve Ryzen 5 3600X var. Tüm özellikleri öğrenip bu konuya gönderirim.

Çöp bir sisteme benziyor. Sisteminizi satın. 11K'ya çıkabilirseniz 6600 sistemler var. 3060 gücünde bir kart. 5'e falan katlar GT 1030'u.

Geri
Yukarı