GT 415 eski sistem için dağıtım önerisi

Scorpio92

Kilopat
Daha fazla  
Eski bir bilgisayara sahibim, içerisinde NVIDIA GT 415 gibi bir ekran kartı var ve bazı dağıtımlar driverları desteklemiyor mesela Arch, arco, artix. Şu anda artix üzerinden yazıyorum normalde 340X sürücüsünü yüklemem gerekiyor ancak sanırsam kernel desteklemediği için bir hata meydana geliyor ve sistemin açılmamasına yol açıyor bunun yüzünden ekran kartı driverımı da destekleyecek bir dağıtım arıyorum. Ubuntu, Mint gibi dağıtımlar ekran kartımın driverlarını destekliyordu ona göre tavsiyeler verirseniz sevinirim.

RAM ve işlemci modeli nedir?

Linux Mint Xfce RAM az ise 19.1 sürümü.

Zorin OS Lite 32 Bit aynı şekil RAM az ise.

Ekran kartımın driverlarının uyacağı bir dağıtım bulamazsam tekrar ona döneceğim sanırsam.

4 GB RAM ve i3-2120 3.8 GHz işlemciye sahibim.

Tamamdır önerdiğimiz dağıtımlara yetercektir rahat ve eski ekran kartlarında Linux desteği yok denecek kadar az NVIDIA'nın kendi sitesinde dağıtım yoksa başka sitelere girip zararlı yazılımlara kurban olmayın.

Tamamdır önerdiğimiz dağıtımlara yetercektir rahat ve eski ekran kartlarında Linux desteği yok denecek kadar az NVIDIA'nın kendi sitesinde dağıtım yoksa başka sitelere girip zararlı yazılımlara kurban olmayın.
Bu gidişle tekrar Mint'e geçeceğim gibi. Arch kullanamamak çok içimde kalacak ama yapacak bir şey yok.

Geri
Yukarı