i3 4150 Sisteme için dağıtım önerisi

Zinederon

Kilopat
Yer
Ordu, Fatsa
Daha fazla  
Arkadaşım da Linux kullanmak istiyor, dualboot kuracak. Ben Mint kullandığım için yine Ubuntu türevi olsa daha iyi olur ama kullanımı kolay olan her dağıtım olabilir.

İlk deneyimi olduğu için her şeyi kolay bir dağıtım olmalı ve mümkünse terminale çok az ihtiyacı olmalı.

Sistem: i3 4150, 4 GB RAM, onboard ekran kartı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pop_OS! veya Linux Mint olabilir.
Bu sisteme Pop_OS! kurmamalı bence.

Eğer gerçekten Linux'u öğrenmek istiyorsa EndeavourOS kurabilir. Arch'ın güzellikleriyle birlikte kolay-orta zorlukta deneyim sunuyor.

Eğer Linux'le işi yoksa, günlük kullanım için sistem arıyorsa Mint XFCE kurabilir.

Bu sisteme Pop_OS! kurmamalı bence.

Eğer gerçekten Linux'u öğrenmek istiyorsa EndeavourOS kurabilir. Arch'ın güzellikleriyle birlikte kolay-orta zorlukta deneyim sunuyor.

Eğer Linux'le işi yoksa, günlük kullanım için sistem arıyorsa Mint XFCE kurabilir.

Hocam şuan istediği zaman Windows'a geçiş yapabildiğini öğrendiği için saf Arch kur desem kurar (en azından dener) . Yani ona da bir sorayım ama Dual Boot kurması ve silmesi kolay olan her distroyu dener

Hocam şuan istediği zaman Windows'a geçiş yapabildiğini öğrendiği için saf Arch kur desem kurar (en azından dener) . Yani ona da bir sorayım ama Dual Boot kurması ve silmesi kolay olan her distroyu dener
Hocam EndeavourOS zaten Calamares Installer ile kuruluyor. Kurulum ekranında "Windows'un yanına kur" seçeneğini seçmesi yeterli.

Hocam EndeavourOS zaten Calamares Installer ile kuruluyor. Kurulum ekranında "Windows'un yanına kur" seçeneğini seçmesi yeterli.

Bir fikrini sorayım o zaman sağolun.
@İbn Sina Hocam ikisini de gösterdim Linux Mint'i seçti. Xfce ve Cinnamon arasından da Cinnamon seçti.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı