GT 420 için çözünürlük önerisi

EsatKa

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba, Zotac GeForce GT 420 3GB ekran kartının maksimum verim alabileceği, darboğaz vs. yapmayacak çözünürlük nedir? Şu anda monitörüm 1360x768 destekliyor, ben 75 Hz için 1024x768'de kullanıyorum. (Gerekirse NVIDIA Denetim Masası'ndan monitörün desteklemediği çözünürlüklere alabilirim.)

Darboğaz yapmaması için, bir öneri sunmamız için işlemcinizi de öğrenmemiz gerekir :) Onun dışında siz ne kadar çözünürlük yükseltirseniz yükseltin GT420'nin gücü belli, düşük bir kart. Performansı artacağı yere düşer iyice.

Darboğaz yapmaması için, bir öneri sunmamız için işlemcinizi de öğrenmemiz gerekir :) Onun dışında siz ne kadar çözünürlük yükseltirseniz yükseltin GT420'nin gücü belli, düşük bir kart. Performansı artacağı yere düşer iyice.

İşlemci E6300. Düşük bir kart olduğu için hangi çözünürlükte en iyi performansında çalışır diyorum bende.

Merhaba, Zotac GeForce GT 420 3GB ekran kartının maksimum verim alabileceği, darboğaz vs. yapmayacak çözünürlük nedir? Şu anda monitörüm 1360x768 destekliyor, ben 75 Hz için 1024x768'de kullanıyorum. (Gerekirse NVIDIA Denetim Masası'ndan monitörün desteklemediği çözünürlüklere alabilirim.)
Bende de aynı ekran kartı var. Native kullanın ben öyle yapıyorum. Hertzi denetim masasından da değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Evet sadece hertz. 1366x768 kullanıyorum ben de her şeyi.

Bence 60Hz'e indirip montörün kendi çözünürlüğünde kullanın, işlemci de düşük fakat besler diye düşünüyorum. Hangi oyunları oynamak istiyorsunuz, ya da neleri oynuyorsunuz normalde?

Bu arada hocam gt420 2 GB vram değil miydi ya da farklı modelleri mi var acaba? Benimki 2 çünkü. 3 varsa gene iyi sizinki 😃 👍

Bence 60Hz'e indirip montörün kendi çözünürlüğünde kullanın, işlemci de düşük fakat besler diye düşünüyorum. Hangi oyunları oynamak istiyorsunuz, ya da neleri oynuyorsunuz normalde?
Oynamıyorum. Sadece ekran kartını en sağlıklı şekilde kullanmak için sordum, zaten 3 yıldır 1024x768’de kullanıyorum. İnternette ekran kartlarının çözünürlüğe göre darboğaz vs. Yaşadığını görünce merak edip yazim dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı