GT 420M laptopta temizliğinden sonra ısınma

truckerMP

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle merhaba, 2 gün önce bilgisayara temiz bir kurulum ve fan temizliği için tamirciye götürdüm, bilgisayarı açtığımda bütün driverları sitelerinden kurup oyunlarda test ettim, fakat karşılaştığım şey hiç hoş değildi, eskiden 60FPS aldığım oyunda 30-35 FPS alıyordum, Afterburner adlı programla test ettiğimde GPU 95 derecelerde, CPU ise 70 derece idi, aşağıda sistem özelliklerim mevcut. Oynadığım oyunlar ise NFS: Most Wanted, Euro Truck Simulator 2.

Windows 7 Ultimate.
GPU: NVIDIA GeForce GT420M.
İşlemci: Intel i3 380M 2.53 GHz 2.53 GHz.
RAM: 4 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Giriş seviyesi ve eski olan bir GPU için çok yüksek bir sıcaklık. GPU çok fazla ısındığı için frekans düşürüyor. Temizlik için götürmüş olduğunuz kişi hatalı bir işlem yapmış olmalı.

Giriş seviyesi ve eski olan bir GPU için 95 derece çok yüksek bir sıcaklık. GPU çok fazla ısındığı için frekans düşürüyor. GPU için götürmüş olduğunuz kişi hatalı bir işlem yapmış olmalı.

Termal macun sürmeyi unutmuş veyahut kalitesiz macun sürmüş olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Giriş seviyesi ve eski olan bir GPU için çok yüksek bir sıcaklık. GPU çok fazla ısındığı için frekans düşürüyor. Temizlik için götürmüş olduğunuz kişi hatalı bir işlem yapmış olmalı.
Hatalı işlemi kendimiz bilgisayarın içini açıp onarma gibi birşey yapabilir miyiz? Hatalı yerler nereler olabilir? Evet bu arada tamirciye götürmeden önce herşey tastamamdı ama tamirciye götürdükten sonra bu şekilde oldu.
Termal macun sürmeyi unutmuş veyahut kalitesiz macun sürmüş olabilir.
Termal macun sürdü ve termal macun 100TLlik bir termal macun. Damla kadar sürdüğünü söyledi.

Hatalı işlemi kendimiz bilgisayarın içini açıp onarma gibi bir şey yapabilir miyiz? Hatalı yerler nereler olabilir? Evet bu arada tamirciye götürmeden önce her şey tastamamdı ama tamirciye götürdükten sonra bu şekilde oldu.

Termal macun sürdü ve termal macun 100TL'lik bir termal macun. Damla kadar sürdüğünü söyledi.

İçini açıp bakman daha sağlıklı olur hocam, genelde böyle temizledim deyip fanın çıkış kısmında petek şeklinde oluyor ve onu almamış oluyorlar.

Hocam dışta herhangi bir şey yok içine gelecek olursa içini köyden geldikten sonra baktım herhangi terslik bir şey gözükmüyor, şu acaba soğutma çivilerini çok fazla sıktığımızda herhangi bir sorun meydana gelebilir mi ayrıca işlemciye bakıyorum herhangi bir terslik yok ama ekran kartında bir şeyler ters görünüyor boşta 45 derece oyuna girdiğimde 95 derece oluyor.

Hocam dışta herhangi bir şey yok içine gelecek olursa içini köyden geldikten sonra baktım herhangi terslik bir şey gözükmüyor, şu acaba soğutma çivilerini çok fazla sıktığımızda herhangi bir sorun meydana gelebilir mi ayrıca işlemciye bakıyorum herhangi bir terslik yok ama ekran kartında bir şeyler ters görünüyor boşta 45 derece oyuna girdiğimde 95 derece oluyor.

Olabilir hocam denemekte fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı