GT 520M sistem CS:GO'da düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

fexasy

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar arkadaşımdan daha iyi bir donanıma sahibim fakat o 60 FPS alırken ben Hialgoboost adlı programı bile kullansam anca 30-40 FPS alıyorum. Kendisi 640x640 çözünürlükte oynuyor, ben ise 720x576 çözünürlükte oynuyorum.

Arkadaşımın sistemi:

İşlemcisi: Intel i3-4005U 1.70 GHz.
Ekran kartı: Intel HD Graphics family.
RAM'i: 4 GB DDR3.
VRAM'i: 118 MB.
Depolaması: James Donkey 120 GB SSD.
Laptop, Windows 10, 64 Bit işletim sistemi.

Benim sistemim:

İşlemcim: Intel i5-2430M 2.40 GHz.
Ekran kartım: NVIDIA GT 520M.
RAM'im: 12 GB DDR3.
VRAM'im: 1 GB.
Depolamam: Samsung 500 GB SSD.

Birçok CS:GO FPS arttırma videosu izledim fakat arkadaşıma göre neden bu kadar düşük FPS aldığımı bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Not: Bilgisayar bakımını daha yeni yaptık. (temizlik, termal macunu değişimi, SSD'yi yeni taktığımız için temiz bir format.)
Not2: Bilgisayar 8-9 yıllık :D

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS arttırma videoları vb şeyler işe yaramayan çözümler kel oğlan kendini kötü hissettiğinde bilgecan dedenin iksir diye su içirmesi gibi mantık. CS:GO'ya gelecek olursak bende de 820M var ve bende normalde 90 120 alıyordum artık 30u geçmiyor oyunda bir şeyleri değiştirmişler bu da sistem yenilemeye itiyor o yüzden sildim oyunu.

Arkadaşlar arkadaşımdan daha iyi bir donanıma sahibim fakat o 60 FPS alırken ben hialgoboost adlı programı bile kullansam anca 30-40 FPS alıyorum. Kendisi 640x640 çözünürlükte oynuyor, ben ise 720x576 çözünürlükte oynuyorum.

Arkadaşımın sistemi:

İşlemcisi: Intel i3-4005u 1.70 GHz.
Ekran kartı: Intel HD Graphics family.
RAM'i: 4 GB DDR3.
VRAM'i: 118 MB.
Depolaması: James Donkey 120 GB SSD.

Benim sistemim:

İşlemcim: Intel i5-2430M 2.40 GHz.
Ekran kartım: NVIDIA GT 520M.
RAM'im: 12 GB DDR3.
VRAM'im: 1 GB.
Depolamam: Samsung 500 GB SSD.

Birçok CS:GO FPS arttırma videosu izledim fakat arkadaşıma göre neden bu kadar düşük FPS aldığımı bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Not: Bilgisayar bakımını daha yeni yaptık. (temizlik, termal macunu değişimi, SSD'yi yeni taktığımız için temiz bir format.)
Not2: Bilgisayar 8-9 yıllık :D

Arkadaşının ekstra 2 GB ekran kartı olabilir.

Formattan sonra ekran kartı sürücülerini kurdunuz mu?
Windows 10 64 Bit sürücüsü.

O driverlar kurulmuyor bende denedim benim de böyle bir konum var kendi sitesi 425 sürümünü kurdurmaya çalışıp ekran kartı bulunamadı hatası veriyor sistemin karşıladığı son driver 381 ama genel olarak 353 kuruluyor. Yani isterse elon musk format atsın o driver kurulmuyor. Ve kursa bile bir işe yaramyacak 30 FPS'i geçmeyecek.

FPS arttırma videoları vb şeyler işe yaramayan çözümler kel oğlan kendini kötü hissettiğinde bilgecan dedenin iksir diye su içirmesi gibi mantık. CS:GO'ya gelecek olursak bende de 820M var ve bende normalde 90 120 alıyordum artık 30u geçmiyor oyunda bir şeyleri değiştirmişler bu da sistem yenilemeye itiyor o yüzden sildim oyunu.
Oyunla alakalı olabilir doğru diyorsun ama anlamadığım şey arkadaşımın donanımı benden düşük olmasına rağmen o nasıl yüksek fps alabiliyor :D

Formattan sonra ekran kartı sürücülerini kurdunuz mu?
Windows 10 64 bit sürücüsü.
Evet driver booster ile driverlerimi güncelledim.

Arkadaşının ekstra 2 GB ekran kartı olabilir.
Zannetmiyorum ama kendisi pcye geçince detaylı bir şeklde araştırırız.
Bir fikri olan yokmu? :/

Son düzenleme:

Geri
Yukarı