GT 540M Ekran kartı yükünü azaltma

riseisback

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam;

Öncelikle ekran kartım GT 540M. Ekran kartına ani olarak yük biniyor ve ara sıra bunun yüzünden ekran 1-2 saniye gidip geliyor. Ben de ekran kartı yükünü azaltmak istiyorum. Bunun bir yolu var mı?

80-90 derece ekran kartı çok zorlanıyor.
Farkındayım. Zaten termal macun yenileyeceğim.
80-90 derece ekran kartı çok zorlanıyor ömründen yiyor hocam.
Ama bir sorun daha var. Bilgisayar boştayken operaya falan girdiğimde ara sıra ekran gidip geliyor. Ya da bilgisayarı kapatıp açtığımda ekran kartı devreden çıkıyor ve kod 43 veriyor. Ekran kartında bir sorun olduğunu düşünüyorum. Sizce temizlik yaptıktan sonra devam eder mi?

Oyunda ekran kartı kullanımını azaltmak için grafikleri düşürmekten başka pek bir şey yapamazsın. Ekranın gidip gelmesinin ekran kartı ile alakalı olduğundan emin değilim. Oyunun kurulu olduğu diskte sorun vardır belki.
Oyunda gidip gelmiyor. Oyunda sorun yok. Boştayken oluyor.

Kardeşim kasanın hava almasını sağla termal macun yenilet bir de kasa ve fanı temizle kasayı da sök temizle bir de hava aldır 1 gün buz gibi olsun içerisi sonra her şeyi tak sonra da MSI Afterburner ya da NVIDIA'nın programları var onlarda olur fan OC'si için (bu masaüstü PC çözümü içindi) eğer dizüstü ise PC'yi sök fanını temizle termal macun yenile bir deteylı temizlik yap sonra PC çalıştır bak bakalım performansın artıyor mu dediğimi dene bence (bu dizüstü PC içindi)

Yeni konular

Geri
Yukarı