GT 540M eski sürücü ile çalışıyor

Infinity00

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selamünaleyküm. Laptop kullanıyorum. Sistemim;
  • i7 2. Nesil
  • 8 GB RAM
  • NVIDIA GeForce 540M ekran kartı
  • 240 GB SSD
Windows 10 Pro kullanıyorum. Ve bir sorunum var, yardım etmenizi çok istiyorum.
Sorunum, ekran kartı ile alakalı. Ekran kartımı eski bir sürücü ile kullanabiliyorum. Windows 7 için tasarlanmış. 347.88 ile çalışıyor ama 356.-- (hatırlayamadım) yükleyince açılmıyor. Güvenli modda, DDU ile temizleyip kuruyorum.

Şimdi asıl sıkıntı ise, bilgisayar belli bir zaman sonra çalışan ekran kartında ve çalışın 347.88 sürümde kod 43 hatası veriyor ve bu kısır döngü halinde sürekli devam ediyor. DDU ile yap ve belli zaman sonra tekrar aynı hatayı al. Sorunum bu. Şimdiden teşekkür ederim ve hayırlı Ramazanlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç denemedim. DDU ile güvenli modda mı yapayım yoksa direk kurayım mı? @Recep Baltaş

Eklemeyi unutmuşum, belki bir şey değiştirebilir diyerek; çift ekran kartlı PC; NVIDIA optimus destekli o da Intel HD Graphics 3000.

Dosya Ekleri

• aieauaeua.PNG
    aieauaeua.PNG
    3,1 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç denemedim. DDU ile güvenli modda mı yapayım yoksa direk kurayım mı? @Recep Baltaş

Eklemeyi unutmuşum, belki bir şey değiştirebilir diyerek; çift ekran kartlı PC; NVIDIA optimus destekli o da Intel HD Graphics 3000.
Doğrudan kurabilirsin.

Ekran kartınızda donanımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum bu durumda. Eski sürücü karta fazla yük bindirmediği için bir süre idare ediyor ama er ya da geç onunla da patlıyor. Günün sonunda yine şuraya varıyoruz: Bu makineye reballing yapmaya değer mi?

Ekran kartınızda donanımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum bu durumda. Eski sürücü karta fazla yük bindirmediği için bir süre idare ediyor ama er ya da geç onunla da patlıyor. Günün sonunda yine şuraya varıyoruz: Bu makineye reballing yapmaya değer mi?

Öğrenciyim, başka PC alacak param yok, mecbur bu yönde ilerleyeceğim. Bu arada çok teşekkür ederim abimmm. Sayende konunun kaynağını iyice anladım sağ ol varol. @Recep Baltaş

Geri
Yukarı