GT 650M Grafik Kartı Aygıt Yöneticisinde Görünmüyor

brk86

Decapat
Asus N56VZ notebook kullanıcısıyım. Arıza sonucu anakart bozuldu. Yurt dışından anakart tedarik edip cihazı tekrar kullanılabilir duruma getirdim. Her şey sorunsuz bilgisayar ve grafik kartı çalışıyordu. Anakartın orijinal BIOS versiyonu 216 VBIOS versiyonu 2124.I13N560.004 olarak geldi. Daha sonra üst versiyon olan BIOS 217'ye BIOS update yaptım. Bu BIOS update'den sonra VBIOS versiyonum 2124.I14N560.005 olarak değişti. Bu işlemleri yaptığım sırada yeni Windows 10 temiz kurulum yaptım. Her şey yolunda gibi görünürken GT650M grafik kartının aygıt yöneticisinde görünmediğini fark ettim.

Sırasıyla denediklerim:
1. Güncel sürücü kurulamıyor. Çünkü Nvidia ekran kartı donanımını görmüyor.
2. Agıt yöneticisinde gizli aygıtları göster seçili olsa dahi donanım görünmüyor.
3. Dxdiag'da 2. ekran görünmüyor.
3. Mevcut onboard ekran kartının sürücüsünü kaldırdığımda dxdiag'da ekran kartı belleği 6 GB olarak görünüyor. Yani nvidia 4 GB + Intel 2GB gibi.
4. Intel ekran kartı kurulduğunda dxdiag'da ekran belleği 2 GB görünüyor.
5. Format atımı Windows 7 kurulumu sonra tekrar Windows 10 kurulumu gibi şeyler denendi, sonuç aynı.
6. Gelişmiş sistem ayarlarında ortam değişkenlerine "devmgr_show_nonpresent_devices" komutu girildi sonuç aynı.
7. Eski BIOS'lar yüklendi ancak VBIOS versiyonu değişmiyor.

Ne yaptıysam harici ekran kartım gözükmüyor. Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsanız çok sevinirim. Denediklerimi yazdım, bilgi kirliliği olmaması açısından bunların haricinde bir öneriniz varsa büyük sevaba girersiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı