GT 710 vs R5 220 sistem yükseltme

FRKMHYT

Decapat
Bilgisayarım çok eski sistemimi güncellemek istiyorum. Yalnız bütçem kısıtlı çok param yok. RAM ve ekran kartını değiştireceğim. RAM işini hallettim ama ekran kartı konusunda arada kaldım. Zotac'ın GT710 GDDR3 1GB 64 Bit NVIDIA GeForce DX12 ekran kartı ile Afox'un R5 220 2 GB DDR3 64 Bit VGA/DVI/HDMI 16X AFR5220-2048D3L5 modeli arasında kaldım. Fiyatları birbirine yakın ama Afox ekran kartı daha ucuz üstelik 2 GB bu yüzden şüpheye düştüm Zotac ekran kartı 1GB olmasına rağmen daha iyi performans sağlıyor mu dedim. Bu yüzden size sormaya karar verdim. Sistem özelliklerim ise şöyle:

Anakartın modelinin ismini hatırlamıyorum ama bu ekran kartları anakartla uyumlu.
Ekran kartı: AMD Radeon HD 2100 tümleşik grafik kartı.
Samsung 2 GB 1333MHz RAM (2 GB daha alacağım daha fazla RAM'e param yetmez)
Depolama: 500GB HDD.
Daha fazla param yok bu ekran kartlarıyla aynı fiyata sahip önereceğiniz ekran kartı varsa önerebilirsiniz.

Fiyat bilgisi için:
Zotac.
Afox.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bütçeye göre öneri yapılması daha iyi olur. Afox gibi markaların ürünleri alınmaz. Zotac yılların markasıdır.

Ne oynayacaksın ki? O kartlar çöpte bulsan alınmaz bütçeyi de yaz oynayacağın oyunları da yaz öneri yapalım.

Hocam zaten oynadığım oyunlar çok iyi ekran kartı isteyen oyunlar değil. Zula Valorant gibi oyunlar. İleri de yeni bir bilgisayar alacağım zaten bunu geliştirmek amaçlı almak istiyorum. Bütçem 300 TL.

Hocam bütçeye göre öneri yapılması daha iyi olur. Afox gibi markaların ürünleri alınmaz. Zotac yılların markasıdır.

Hocam bütçem 300 TL.

Hocam zaten oynadığım oyunlar çok iyi ekran kartı isteyen oyunlar değil. Zula Valorant gibi oyunlar. İleri de yeni bir bilgisayar alacağım zaten bunu geliştirmek amaçlı almak istiyorum. Bütçem 300 TL.

Hocam bütçem 300 TL.
Bütçenizi biraz daha arttırıp GTX 750 Tİ alın derim.

2.ele yönelmek daha mantıklı o kartların görüntü vermekten başka işlevi yok çünkü.
İkinci ele yönelmek istemiyorum. Zaten bilgisayarım çok eski. Oynadığım oyun sayısı da az. Bir iki oyun kaldırsın yeter. Zula ve Valorant bana yetiyor. İleride yeni bilgisayar alacağım. Bütçem 300 TL
Bütçenizi biraz daha arttırıp GTX 750 Tİ alın derim.
Çok pahalı ileride yeni bilgisayar alacağım. Eski bilgisayarım bana yetsin 1,2 oyun açsın yeter bana.

Geri
Yukarı