R5 1600AF ve GT 710 sistem yükseltme tavsiyeleri

1 ila 2 FPS için 1300₺ değer mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet. Ben de şimdi baktım. 5800x'in daha yüksek ortalama verdiği oyunlar bile oluyor. Testlere hiç bakmadan doğrudan 5900X'in daha güçlü olduğu için daha performanslı olacağını düşünmüştüm. Çok garip gerçekten.

1 ila 2 FPS için 1300₺ değer mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayır ben zaten değmedini söyledim, arkadaş 5800X in daha önde olduğunu söylemiş, onu yanıtladım.

Evet. Ben de şimdi baktım. 5800x'in daha yüksek ortalama verdiği oyunlar bile oluyor. Testlere hiç bakmadan doğrudan 5900X'in daha güçlü olduğu için daha performanslı olacağını düşünmüştüm. Çok garip gerçekten.
Nedenini hatırlamıyorum ama 5800X 5900X den oyun performansı olarak daha iyi. İşlemcinin iç yapısından dolayı vs.

Hocam uykusuz mu kaldınız? Ben zaten 5900X 3 5 FPS önde olduğu için 1300TL fazla vermeye değmez 5800X alın dedim 🙃
Sana bir şey demedim hocam yav. Videolara baktıktan sonra bende de bir aydınlanma oldu. O anlamda tekrar yorum yaptım yani. Dediğim gibi hiç bakmamıştım videolara çünkü mantıken 4 tane daha fazla çekirdek olacağı için performans da bir o kadar fazla olur diye düşünmüştüm. :D

Sana bir şey demedim hocam yav. Videolara baktıktan sonra bende de bir aydınlanma oldu. O anlamda tekrar yorum yaptım yani. Dediğim gibi hiç bakmamıştım videolara çünkü mantıken 4 tane daha fazla çekirdek olacağı için performans da bir o kadar fazla olur diye düşünmüştüm. :D
O zaman o 1300 TL ile elindeki anakartı da satarak güzel bir anakart al :)

Geri
Yukarı