GT 730 FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

Flrx

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayar özelliklerimi buraya ekran fotoğrafı olarak koyacağım sistemim çok iyi bir şey değil ama alalı çok uzun olmadı ve Roblox gibi oyunlarda 15 20 FPS alıyorum ve sürekli FPS düşmesi yaşıyorum. NVIDIA ayarları yapmama rağmen aynı problem devam ediyor ( hatırladıgım özellikleri 8 GB RAM ve GTX 730 ekran kartı tam özellikleri fotoğraflarla paylaşıyorum, yardımcı olursanız mutlu olurum.

1687785554382.png

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Windows Update'lerinizin hepsini yapmanızı öneririm fps düşüşü ondan dolayı olabilir

Merhaba, bilgisayar özelliklerimi buraya ekran fotoğrafı olarak koyacağım sistemim çok iyi bir şey değil ama alalı çok uzun olmadı ve Roblox gibi oyunlarda 15 20 FPS alıyorum ve sürekli FPS düşmesi yaşıyorum. NVIDIA ayarları yapmama rağmen aynı problem devam ediyor ( hatırladıgım özellikleri 8 GB RAM ve GTX 730 ekran kartı tam özellikleri fotoğraflarla paylaşıyorum, yardımcı olursanız mutlu olurum.

Eki Görüntüle 1837093

Eki Görüntüle 1837090

Eki Görüntüle 1837091
Ramleriniz 1x8 mi yoksa 2x4 mü

Eki Görüntüle 1837093

Eki Görüntüle 1837090

Eki Görüntüle 1837091

Sürücüleriniz güncel mi açıkçası Roblox'ta GT 730 ile o kadar düşük FPS almazsınız.

Darboğaz oranı yüksek.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-06-26 163137.png
    Ekran görüntüsü 2023-06-26 163137.png
    40,5 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Sürücüleriniz güncel mi açıkçası Roblox'ta GT 730 ile o kadar düşük FPS almazsınız.
Oyundan oyuna değişir hocam. Bende HD7790 vardı GT730 dan çok daha güçlü bazı roblox oyunlarında 20FPS'i görüyordum.

Görüntü kalitesi gereğinden yüksekse 20 FPS alabilir.

Ayrıca işlemci ilk nesil i5, onun da katkısı düşünülebilir.

Görüntü kalitesine nereden bakabilirim yanlış hatırlamıyorsam çoğu ayarı performans için ayarladım.

Darboğaz oranı yüksek.
Bilgeseyar çok ısınıyor ve eski de değil hatta yeni format attım geçen gün dar boğaz neden olur veya nasıl düzeltebilirim yardımcı olurmusun hiç bilgim yok o konuda

Windows Update'lerinizin hepsini yapmanızı öneririm fps düşüşü ondan dolayı olabilir

Windows Güncel Durumda PC Sıfırlanmadan Önce De Sıfırlandıkdan Sonra Da Bütün Güncellemeleri Yaptım Windows İçin

2x4 olması lazım

Darboğaz oranı yüksek.

Ayarlardan güncelleye bastığımda güncel olduğunu söylüyor eskiden driver kurmayı denemiştim sıfırlanamdan önce birkaç sorun çıkmıştı şu an bilmiyorum güncel diyor ama NVIDIA denetim masasında 388.13 sürümü diyor güncel mi?

Intel Pentium işlemcide bile Roblox'u rahat oynuyordum bir sorun var. Donanımların yeterli olmasına rağmen oyunun kasması normal değil.

Intel Pentium işlemcide bile Roblox'u rahat oynuyordum bir sorun var. Donanımların yeterli olmasına rağmen oyunun kasması normal değil.

Evet eskiden 4 GB RAM'li PC'mde ekran kartı bile adını hatırlayamayacağım kadar tarihi eser bir şeydi ama bu sorunların hiçbirini yaşamıyordum NVIDIA ayarları performans ayarları çok şeyle uğraştım ama Roblox gbi basit bir oyunda bu kadar düşü FPS vermemeli ve Roblox'u da grafik ayarlarını düşükte tutmama rağmen böyle.

Geri
Yukarı