GT 730 sistemde Warband FPS düşmesi

Lutryel

Hectopat
Yer
Giresun
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : Amd athlon II X2 260 - RAM : 4 GB 1333 MHz DDR3 - SSD : İntensso 120 gb ssd - Ekran Kartı : NVIDIA GeForce GT 730 - İşletim Sistemi : Windows 10 Pro 23H2 - Telefon : Samsung Galaxy A34 5G - Kulaklık : Rampage K3 Klavye : Redragon Dark Avanger K568R Mouse : Xaser Monitör : Hp Pavilion v1907w
RAM
6
SSD veya HDD modeli
intensso 120 gb
Ekran kartı
Gt 730
Anakart
A6GMV
İşlemci
AMD Athlon II X2 220
Biliyorum, iyi sistem değil fakat sadece Warband değil, Minecraft falan hepsinde oluyor az çok ama en önemlisi Warband'da 50 FPS alıyorum, arada 60 oluyor. CTRL+space yaptığımda 30 FPS oluyor. Tek çözüm format değildir umarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biliyorum, iyi sistem değil fakat sadece Warband değil, Minecraft falan hepsinde oluyor az çok ama en önemlisi Warband'da 50 FPS alıyorum, arada 60 oluyor. CTRL+space yaptığımda 30 FPS oluyor. Tek çözüm format değildir umarım.

Sorunuz SSD olabilir açıkçası bilindik marka değil. Sorunlu olabilir. DDU ile ekran kartı driverını silip yeniden yükleyin. Sonucu paylaşın.

Ram'lerini Dual channel yap 4+4 yap 8 olsun birazda olsa performans artar birde macun bakımlarını yap belki biraz etki eder.

Sorunuz SSD olabilir açıkçası bilindik marka değil. Sorunlu olabilir. DDU ile ekran kartı driverını silip yeniden yükleyin. Sonucu paylaşın.

Oyun HDD de baska HDD'ye kurayım mi? Ama diger disklerdeki oyunlarda da oluyor SSD de falan mesela.

Ani drop giriyorsa işlemci yüksek sıcaklıktan kendini yavaşlatıyor olabilir ThrottleStop indirip bir stress testine sok.

Sıcaklıklar yüksekse yapsın değilse gerek yok.

Oyun HDD de baska HDD'ye kurayım mi? Ama diger disklerdeki oyunlarda da oluyor SSD de falan mesela.

SSD var mı sisteminizde anlamadım ben. Var ise modelini atın.

Ani drop giriyorsa işlemci yüksek sıcaklıktan kendini yavaşlatıyor olabilir ThrottleStop indirip bir stress testine sok.

Tamamdir hocam yarin deneyecegim.

Sıcaklıklar yüksekse yapsın değilse gerek yok.

SSD var mı sisteminizde anlamadım ben. Var ise modelini atın.

İntensso 120GB yani tam bilmiyorum bakarim 2 tane HDD var 1 tane SSD sistemim SSD kurulu ve 1 senedir format atmiyorum atsam eski haline geri doner mi?

İntensso 120GB yani tam bilmiyorum bakarim 2 tane HDD var 1 tane SSD sistemim SSD kurulu ve 1 senedir format atmiyorum atsam eski haline geri doner mi?

Markasını hiç duymadım. Bilinmedik kötü diyeceğim bazı yerlerde iyi denmiş. Neyse. Malwarebytes ile tarama yapın. Programı indirin tarama yapın av programıdır? Bu arada CMD yönetici olarak çalıştırıp şu kodları çalıştırın:

DISM.exe /online /cleanup-image /restorehealth

SFC /scannow

İlk SFC olanı yapın.

DDU ile driver silip yeniden yükle. Bilgisayar sıcaklıklarını kontrol et oyun oynarken. Msi Afterburner kullanabilirsin. Yarın kontrol edicem.

Markasını hiç duymadım. Bilinmedik kötü diyeceğim bazı yerlerde iyi denmiş. Neyse. Malwarebytes ile tarama yapın. Programı indirin tarama yapın av programıdır? Bu arada CMD yönetici olarak çalıştırıp şu kodları çalıştırın:

DISM.exe /online /cleanup-image /restorehealth

SFC /scannow

İlk SFC olanı yapın.

DDU ile driver silip yeniden yükle. Bilgisayar sıcaklıklarını kontrol et oyun oynarken. MSI Afterburner kullanabilirsin. Yarın kontrol edeceğim.

Driveri dediginiz sekilde silip yuklemistim etki etmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı