GT 730 PUBG oynatır mı?

• Konuyu başlatan Cklta
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 6B

Cklta

Centipat
ASRock A320M-hdvr4 socket AM4 3200 MHz anakart.
8 GB RAM.
AMD Ryzen 5 2400G işlemci.
NVIDIA GT 730 128 Bit ASUS ekran kartım var PUBG, CS:GO gibi oyunlar oynatır mı oynatırsa FPS nasıl olur?

Dediğin oyunları 1080P Low'da oynarsın. CS 80-90, PUBG 30-35 FPS gibi olur. (Dahili GPU'nu kullanarak)

Bu arada o ekran kartını o sistemden çıkar. Dahili GPU'n daha iyi. Boşuna takmışsın. :D

İşlemcinin içindeki dahili GPU, GT 730'dan çok daha iyi. Dahili GPU'nun iyiliği kimi kurallara bağlı. Mevcut RAM'in frekansını belirtmemişsin. Yüksek frekanslı 8 GB RAM'in yanına bir 8 GB daha eklersen PUBG de oynayabilirsin. Mevcut hali ile PUBG için çok yetersiz sistem. GT 730 ile PUBG oynanmaz; dahili GPU'ya alsan zaten yetersiz olan RAM çok daha yetersiz hale gelir. Yani bir 8 GB daha RAM satın alıp, GT 730'dan kurtulman lazım.

Ekran kartını satıp aynı ramden bir tane daha al. Vega 11'i kullan. GT 730'dan daha iyi. Ayrıca şu "Oynatır mı?" soru kalıbından vazgeçmeliyiz. Sürücüler ve gerekli yazılımlar tam ise her oyunu oynatır. Tabi bazısını 720p low 20FPS, bazısını 1080p low 50FPS, bazılarını da 2k 80FPS.

Dediğin oyunları 1080P Low'da oynarsın. CS 80-90, PUBG 30-35 FPS gibi olur. (Dahili GPU'nu kullanarak)

Bu arada o ekran kartını o sistemden çıkar. Dahili GPU'n daha iyi. Boşuna takmışsın. :D
üstadım şöyle bi sıkıntım var ekran kartını çıkardığım zaman oyun oynamasam bile çok kasıyor ve donuyor zannedersem dahili gpu yu aktif edemiyorum
Ekran kartını satıp aynı ramden bir tane daha al. Vega 11'i kullan. GT 730'dan daha iyi. Ayrıca şu "Oynatır mı?" soru kalıbından vazgeçmeliyiz. Sürücüler ve gerekli yazılımlar tam ise her oyunu oynatır. Tabi bazısını 720p low 20FPS, bazısını 1080p low 50FPS, bazılarını da 2k 80FPS.
vega 11 i bir türlü aktif edemedim daha öncede foruma yazmıştım ama yeterli bir yanıt alamadım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı