GT 730 sistem oyunlarda donma sorunu

Elysion804

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Grafiker & Yazılımcı
Son 2 haftadır oyun oynadığımda ara sıra bir anda donup kaldıgını hatta ne klavye ne kulaklık ne de mouse'un çalıstıgını kapatma dügmesini bastigimde bile kapanmadıgını ve ancak yeniden açabilmem için prizi cıkarıp takmam gerekti. Ancak böyle tekrar PC'yi baslatabiliyorum. Onu yapmazsam hep en son oyunda kaldıgım şekilde ekran donuk oldugunu gördüm.
Benden sistemimi isteyeceksiniz:

• Anakart :ASUS GA-970-D3
  • İşlemci : AMD FX-6100 3.3 GHZ 6 CPU
  • Ekran Kartı : nVidia GT 730 4 GB
  • RAM : 8 GB RAM
  • Güc kaynağı : Zalman 230 W

Isı kontolü yaptın mı diyeceksiniz.
Yaptım en yüksek 55-65 arası çıkdı ekran kartı ısısı normal düşük.
Termal macun kontrolu yaptım yeniledim aynı sorun devam etti.
Farları yagladım temizledim aynı sorun devam etti.
Bugün daha kötü başıma bir şey geldi. CS:GO oyununa girdim 10-15 DK falan oynadıktan sonra bir anda dondu arkasından kasadan yanık kokusu tarzında bir koku geldiğini gördüm. Güc kaynagını ellediğimde baya ısındıgını hatta PC donup kaldıgında güc kaynagının fanı bile dönmediğini gördüm. Acaba sorun güc kaynagı yetmediğinden mi diye düşündüm
arada oyundan aniden masaüstüne geçiş yaptıgımda çizik çizik şekiller çıkıyor. 2-3 sn içinde düzeliyor acaba bu sorunda mı onla ilgili?
30 dk falan dinlendirdikden sonra tekrar çalıstırdım su anda sorunsuz gibi çalısıyor. Güc kaynagı ama ne zaman oyun oynasam ara sıra bu tarz sorunlar yasatıyor. Güc kaynagının bugün yanık kokusu cıkarması garip oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı