GT 730 sistemde FIFA 19 kasıyor

IEmre

Decapat
Daha fazla  
Herkese selamlar Technopat ailesi.

NVIDIA GT 730 4 GB
i5 3550 3.30 GHZ
16 GB RAM
WIN 8.1 Home SL Performance Edition;

Özellikli olan bilgisayarım FIFA 19'da inanılmaz derecede kasıyor. Menüde 20, oyun içinde 8-10 arası FPS alıyorum. Günlerdir forumda açılan buna benzer tüm konuları takip etsem de çözüm bulamadım. Oyun içi ayarlar, NVIDIA denetim masası ayarları gibi tüm ayarları yapmama rağmen BF3, FIFA19 gibi oyunları 20-30 FPS aralığında oynuyorum. Şuan PC'de tertemiz format üzerine driverlar ve sadece FIFA19 yüklü olmasına rağmen kasıyor.

NOT: PC'yi alalı 6 aydan kısa süre oldu. Aldığım ilk anda kasmaları fark ettiğim için hep sorunlu olarak gördüm. 1 ay önce vakit bularak teknik servise gönderdim, ekran kartı değişimi yaptıklarını söylediler. Fakat 3 gün önce aldım, 8.1 performance edition kurulum yapıp test etmeme rağmen FIFA19 bile oynatmıyor. Desteklerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
GT 730'u satıp en kötü ihtimalle ikinci elden GT 1030 bakın hocam en azından oyun oynarsınız.
Anladım. 1 ay önce servise verdiğimde ekran kartını üst modele taşımak ister misiniz diye sormuşlardı. P.tesi tekrar geri gönderdiğimde ekran kartını değiştirmelerini isteyeceğim. 6 ay bile olmadı alalı. Satmak hata olur. Ayrıca yeni alacağım ekran kartının kasaya uyumlu olup olmayacağı da meçhul.

Anladım. 1 ay önce servise verdiğimde ekran kartını üst modele taşımak ister misiniz diye sormuşlardı. P. Tesi tekrar geri gönderdiğimde ekran kartını değiştirmelerini isteyeceğim. 6 ay bile olmadı alalı. Satmak hata olur. Ayrıca yeni alacağım ekran kartının kasaya uyumlu olup olmayacağı da meçhul.

650-650 TI-1030-750 TI-1650-1050 Ti hepsi uyar o kasaya.

Anladım. 1 ay önce servise verdiğimde ekran kartını üst modele taşımak ister misiniz diye sormuşlardı. P. Tesi tekrar geri gönderdiğimde ekran kartını değiştirmelerini isteyeceğim. 6 ay bile olmadı alalı. Satmak hata olur. Ayrıca yeni alacağım ekran kartının kasaya uyumlu olup olmayacağı da meçhul.

Onların değiştirmesini kabul etmeyin yüksek ücret isterler taktıkları ekran kartlarının markası genelde Turbox oluyor çipsetinden dolayı daha düşük performans veriyor kendiniz satın kendiniz alın. Yeni alacağınız ekran kartı kasa ile uyumlu olur o konuda sıkıntı çıkmaz siz yeter ki bunlara güvenmeyin.

Arayıp sorar mısınız ne takacaklarmış yerine? Bir de GT740 derlerse gülmekten karnım ağırır.

Vega 3 GT730'un bir tık üstü. Vega 3 FIFA 22'de 60 FPS civarı oynatıyor. GT 730 ise FIFA 19'yu rahat oynatabilmesi gerekiyor. Sisteminizde bir sorun var sanırsam.
Evet, büyük bir sorun var. İçerikte de belirttim zaten.
650-650 TI-1030-750 TI-1650-1050 Ti hepsi uyar o kasaya.
Uyar derken kasa yapısına yani. Eski ekran kartım 2 karıştı. Bu ise avuç kadar. Kasada kapladıkları yerler çok farklılık gösteriyor.

Arayıp sorar mısınız ne takacaklarmış yerine? Bir de GT740 derlerse gülmekten karnım ağırır.
Masaya neyle oturayım. 😂 Tekliferini reddetmiştim, 3500 verdik daha yarı sistem gereksinimi olan oyunu kaldırmıyor, bir de para verip yükseltecek miyim demiştim. Ama bu yorumlardan sonra değiştirme fikrine sıcak baktım. GT 730 fiyat aralığında (1200-1400) hangi ekran kartları ideal?
Slotada uyar kasanada sığar. 3 fanlı kartlar sığmama konusunda sorun yapar genelde.
3 önde, 2 içeride fanı var. GAMETECH X-COLER RGB sanırsam.

Ürün bu. Sadece kasayı değiştirmişler. Kasa modeli de GAMETECH X-COLER RGB.

GT 730 fiyat aralığında (1200-1400) hangi ekran kartları ideal?

GT1030-2. el olarak GTX1050. 0 olarak takılcaksa ya RX550 ya da GT1030 isteyin.
3 önde, 2 içeride fanı var. Gametech X-COLER RGB sanırsam.

Kasanın içinin fotosunu atabilir misin?
Kasanıza baktım. 2 fanlı bir kart çok rahat sığar hocam endişe etmeyin. 1030 takılacaksa onlar tek fan zaten. ya da pasif soğutma olur.

Kendileri taksın hocam. Bir de onunla mı uğraşacağım. Pazartesi götüreceğim zaten. Serseri tipli insanlar. Nereden bulaştıysam.

Yeni konular

Geri
Yukarı