GT 730 sistemde FIFA 19 kasıyor

IEmre

Decapat
Daha fazla  
Herkese selamlar Technopat ailesi.

NVIDIA GT 730 4 GB
i5 3550 3.30 GHZ
16 GB RAM
WIN 8.1 Home SL Performance Edition;

Özellikli olan bilgisayarım FIFA 19'da inanılmaz derecede kasıyor. Menüde 20, oyun içinde 8-10 arası FPS alıyorum. Günlerdir forumda açılan buna benzer tüm konuları takip etsem de çözüm bulamadım. Oyun içi ayarlar, NVIDIA denetim masası ayarları gibi tüm ayarları yapmama rağmen BF3, FIFA19 gibi oyunları 20-30 FPS aralığında oynuyorum. Şuan PC'de tertemiz format üzerine driverlar ve sadece FIFA19 yüklü olmasına rağmen kasıyor.

NOT: PC'yi alalı 6 aydan kısa süre oldu. Aldığım ilk anda kasmaları fark ettiğim için hep sorunlu olarak gördüm. 1 ay önce vakit bularak teknik servise gönderdim, ekran kartı değişimi yaptıklarını söylediler. Fakat 3 gün önce aldım, 8.1 performance edition kurulum yapıp test etmeme rağmen FIFA19 bile oynatmıyor. Desteklerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Hocam alırken kazık yemişsiniz zaten yanlış anlamayın da çok kötü bir tercih yapmışsınız ışıklı falan diyerek bir şekilde satın kurtulun ondan...
Satıpta başka birinin başını yakamam. Alalı 6 ay olmadı. Gerekirse Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurur, paramı alırım. Bide kasayı geri verdiğimde utanmazlar ekran kartını değiştirdik dediler.

Satıpta başka birinin başını yakamam. Alalı 6 ay olmadı. Gerekirse tüketici hakem heyeti'ne başvurur, paramı alırım. Bir de kasayı geri verdiğimde utanmazlar ekran kartını değiştirdik dediler.

Hocam tüketici hakem heyetine başvurmanız bir şey değiştirmez adamların resmiyette suçu yok oraya sistem özelliklerini yazıyorlar araştırmadan etmeden insanlar alınca mağdur oluyor. Kaça aldınız bu arada bu sistemi?

Hocam tüketici hakem heyetine başvurmanız bir şey değiştirmez adamların resmiyette suçu yok oraya sistem özelliklerini yazıyorlar araştırmadan etmeden insanlar alınca mağdur oluyor. Kaça aldınız bu arada bu sistemi?
3500'e aldım. Evet, sistem özelliklerini yazıyorlar da FIFA'da kendi oyununun sistem özelliklerini yazıyor. Min GT 460, Max GT670 ekran kartı isteyen bir oyun. Eğer GT730 ile açmıyorsa bu sattıkları ürünün sıkıntılı olduğunu gösteriyor.

3500'e aldım. Evet, sistem özelliklerini yazıyorlar da FIFA'da kendi oyununun sistem özelliklerini yazıyor. Min GT 460, Max GT670 ekran kartı isteyen bir oyun. Eğer GT730 ile açmıyorsa bu sattıkları ürünün sıkıntılı olduğunu gösteriyor.

GT730 çok güçsüz bir kart açmaması doğal. MSI markada olsa öyle. Onu 700'e satıp, 2. elde 700-800 arasına GTX650-650 Ti Boost alabilirsin.

FIFA'dan bahsediyorsanız FIFA 21 GTX 660 istiyor GTX daha iyidir GTX serisi oyun için tasarlandı oradan fark kaynaklanıyor. Yani GT 730'dan daha iyi.

GT730 GTX 650'den daha mı kötü oluyor? Model olarak 730 daha yüksek. Buradaki ayrım nedir?

650 bir GTX serisi kart. Tamamen oyun odaklı. 730 ise ofis kartı. 650'den güçlü olabilecek tek GT serisi en düşük olarak 1030 diye biliyorum.

650 bir GTX serisi kart. Tamamen oyun odaklı. 730 ise ofis kartı. 650'den güçlü olabilecek tek GT serisi en düşük olarak 1030 diye biliyorum.
Bunu ilk defa öğrendim. Hangi GT modelinin GTX modeline denk geldiği bir içerik var mıdır bildiğiniz?
FIFA'dan bahsediyorsanız FIFA 21 GTX 660 istiyor GTX daha iyidir GTX serisi oyun için tasarlandı oradan fark kaynaklanıyor. Yani GT 730'dan daha iyi.
Hımm anladım. Fakat eski sistemim dümdüz GT430'idi. Ama yıllarca GTA 4-5, CS GO, PUBG Mobile Emulatör, Far Cry 1-2-3-4, FIFA 16-17- Call of Duty tüm serilerini oynadım ve bitirdim. Yani o ekran kartıyla oynadığım oyunları bu bilgisayarın açmaması normal mi?

Bunu ilk defa öğrendim. Hangi GT modelinin GTX modeline denk geldiği bir içerik var mıdır bildiğiniz?

YouTube tesletine bakabilirsin. Örnek olarak; GT1030, GTX650'den biraz daha iyi diyebiliriz.
Hımm anladım. Fakat eski sistemim dümdüz GT430'idi. Ama yıllarca GTA 4-5, CS:GO, PUBG Mobile Emulatör, Far Cry 1-2-3-4, FIFA 16-17- Call of Duty tüm serilerini oynadım ve bitirdim. Yani o ekran kartıyla oynadığım oyunları bu bilgisayarın açmaması normal mi?

Evet hocam nedense GT730 çok rezil bir kart.

Geri
Yukarı